https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jourova-zelena-a-digitalni-promena-a-obnova-po-covidu-zmeni-zivot-vsech-v-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jourová: Zelená a digitální proměna a obnova po covidu změní život všech v EU

11.10.2021 15:08 | PRAHA (ČTK)
"Máme tři velké paralelní procesy, které změní život každého občana v Evropské unii - zelenou tranzici, digitální tranzici a obnovu po covidu," řekla. Každá z těchto změn podle Jourové vyvolává ve společnosti nejistotu, bude proto potřeba lidem vše vysvětlovat a pomoci jim i třeba skrze evropské fondy.
"Máme tři velké paralelní procesy, které změní život každého občana v Evropské unii - zelenou tranzici, digitální tranzici a obnovu po covidu," řekla. Každá z těchto změn podle Jourové vyvolává ve společnosti nejistotu, bude proto potřeba lidem vše vysvětlovat a pomoci jim i třeba skrze evropské fondy.
Tři velké paralelní procesy změní život každého občana v Evropské unii. Jde o ekologickou a digitální proměnu a obnovu po koronavirové pandemii. Na mezinárodní konferenci Forum 2000 v Praze to řekla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Demokracie a vláda práva jsou podle ní v ohrožení a je otázkou, zda jde o dočasnou záležitost, nebo něco většího, co bude vyžadovat silnější reakci.
 

Podle Jourové před několika lety bylo rozšířené přesvědčení, že demokracie potrvá věčně. Překvapením pak byly změny v některých státech, které vedly k oslabení vlády práva, demokracie či svobody médií, míní. "Udělali jsme mnoho chyb. Nevěnovali jsme pozornost tomu, co lidé dlouho signalizovali, že mnoho z nich cítí křivdy, nejistotu," řekla.

Demokracie je podle ní ohrožena, protože lidé jí přestali důvěřovat. "Máme tři velké paralelní procesy, které změní život každého občana v Evropské unii - zelenou tranzici, digitální tranzici a obnovu po covidu," řekla. Každá z těchto změn podle Jourové vyvolává ve společnosti nejistotu, bude proto potřeba lidem vše vysvětlovat a pomoci jim i třeba skrze evropské fondy.

Jourová se také krátce vrátila k výsledku sněmovních voleb v Česku, v nichž zvítězila opoziční koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) před hnutím ANO a Piráty a STAN. Zmínila, že komunistická strana se do Sněmovny nedostala a že extremistické strany, které se samy označují za patrioty, nezískaly víc než dřív, přestože kampaní podněcovaly v lidech strach a nenávist. Česku Jourová popřála, aby mělo sebevědomou reprezentaci, jež zachová prozápadní orientaci.

Místopředsedkyně Evropské komise už dříve uvedla, že se v Polsku a Maďarsku zhoršuje situace kolem vlády práva a evropských hodnot. Dnes zmínila nález polského ústavního soudu, podle něhož je polská ústava nadřazená předpisům Evropské unie. Pokud nebudou pravidla respektovaná stejně v každé části Evropy, začne kolabovat, míní Jourová.

Co se týče svobody projevu, i při případné regulaci digitálního prostoru musí být primární a nemůže existovat oficiální arbitr pravdy, dodala.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (71)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

pp

pavel peregrin

11.10.2021 16:09
Nevážená paní Jourová- ve středověku byste byla za tato svá prohlášení označena za zemského škůdce a podle toho by s vámi bylo naloženo.
Tak vám se nelíbí, že Polsko a Maďarsko v hodině dvanácté prozřelo a svoji ústavu nadřazují nad zákony poblblů z Bruselu? To se s tím budete muset smířit a čím dříve, tím lépe. Banda hoštaplerů z Bruselu nebude suverénním státům diktovat, co můžou a co nemůžou.
Bohužel ČR není v pozici Maďarska ani Polska a se svojí vlezdoprdelistickou politikou nikdy nebude. Ale třeba se nám za tu podporu Brusel odmění, některým jedincům nepochybně.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

11.10.2021 17:12 Reaguje na pavel peregrin
To je blábol. Zkuste v příštích volbách kandidovat za SPD nebo trikoloru, jistě se u nich chytíte. ;) Ale chápu, jste naštvaný protože Bureš projel volby.
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 17:15 Reaguje na Petr Eliáš
Ale di brepto
Odpovědět
pp

pavel peregrin

12.10.2021 09:00 Reaguje na Petr Eliáš
Ale vůbec nejsem naštvaný, jsem pouze realista a je mi naprosto jasné, co bude následovat. A hezké to nebude, na to můžete vzít jed.
Odpovědět
sv

14.10.2021 18:58 Reaguje na Petr Eliáš
Evidentně netušíš, že Jourová je z ano, tedy z burešovy stáje. A sám bureš je zelený až běda. Kdopak za ČR podepsal gren deal.
Odpovědět
ZW

Zdenek Wenzel

11.10.2021 17:27 Reaguje na pavel peregrin
Soudruhu Peregrine.
Jsou dvě možnosti, buď Vás za ty bláboly platí z Kremlu, nebo jste tak naivní a děláte to z vlastní vůle zadarmo. Je třeba si přiznat, že jste ve volbách prohráli a budete muset začít od píky, slušně, poctivě, věcně a hlavně inteligentně působit na lidi, aby jste v dalších volbách dostali víc jak 5% hlasů.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

11.10.2021 17:48 Reaguje na Zdenek Wenzel
Když chceš bejt slouhou, fandi Bruseli.
Maďarsko a Polsko si zaslouží pochvalu, za svoje postoje - nejdříve stát a teprve potom EU.
Odpovědět
ZW

Zdenek Wenzel

11.10.2021 17:53 Reaguje na smějící se bestie
Asi jsi nepochopil, co jsem napsal.
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 17:54 Reaguje na Zdenek Wenzel
soudruhu vencle pán Peregrin má právo na svuj názor tak jako ho máš ty
Odpovědět
ZW

Zdenek Wenzel

11.10.2021 21:08 Reaguje na karel krasensky
Až dostaneš rozum, tak se z toho radostí zblázníš.
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 21:13 Reaguje na Zdenek Wenzel
Ale di brepto
Odpovědět
RP

Radim Polášek

11.10.2021 20:13 Reaguje na Zdenek Wenzel
Zdenek Wenzel: Já jsem slyšel, že rusové se umí udělat neviditelnými. Takže nestačí, jak to děláte doteď, než jdete spát, koukat pod postel, jestli Vám tam nenaslouchá Putin. Je třeba vzít nějakou tyčku, ideálně s hrotem na konci a pokaždé před spaním ten volný prostor pod postelí důkladně prošťourat. Jinak rusové, když spíte, vylézají zpod postele ven a provádějí Vám v ložinici svoje nekalé ruské rejdy. Nejlepší je prý stříbrný hrot s platinovou špičkou. Jak se jím rus píchne, tak se prý rozpustí.
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 20:26 Reaguje na Radim Polášek
Zdravím.Zapomněl jste zmínít ty dva ruské agenty co postříkali Skripala v Anglii novičokem vyhodili Vrbětice a podle posledních zpráv zpusobili výbuch té sopky na Kánárských ostrovech na ostrové Las Palmas
Odpovědět
ZW

Zdenek Wenzel

11.10.2021 21:09 Reaguje na Radim Polášek
A že vás tu je...
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 21:14 Reaguje na Zdenek Wenzel
Prosím tě nevměšuj se mezi dospělé když diskutují.Je to nezdvořilé
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

12.10.2021 08:50 Reaguje na Zdenek Wenzel
Kvůli tomu, že někdo má názor jiný není důvod jej urážet. Jestli vy prezentujete "Bruselskou" západní stranu Evropy, tak aspoň víme kam nemáme patřit
Odpovědět
pp

pavel peregrin

12.10.2021 08:59 Reaguje na Zdenek Wenzel
Soudruhu Wenzele, jednak volit nechodím, tudíž mi je úplně jedno, kdo tam je, a za druhé jsem zvědavý, jak ti vaši slušní, inteligentní a hlavně odborně zdatní lidé typu Fialy, Pekarové a Rakušana předvedou občanům této země, jak se to má správně dělat. Dopředu vám prozradím, že se směju už teď.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

12.10.2021 16:17 Reaguje na pavel peregrin
No, položme si otázku ... lze to ku.vit ještě víc, než to min posledního 1,5 r dělal Bába se socánky?

Já myslím, že ne. Tohle období bylo absolutní dno.
Což samozřejmě neznamená, že bych od nové sestavy čekal nějaké zázraky, to ani náhodou.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

11.10.2021 16:49
Jak jenom může člověk zradit člověka ? To mě napadlo po přečtení článku pí Jourové , která je známa svoji paranoidní posedlostí vůči jiným názorům než má Evropská komise.

K zelené tranzici naší věštkyně -- stav životního prostředí v EU se nejenže nelepší, ale zhoršuje.
Nezfalšovatelným kritériem je stav biodiverzity a ta v EU povážlivě klesá.

Digitální a pokovidová tranzice - ústy naší výtečnice jde o sdělení, že demokracie v EU je ohrožena , a proto ji musíme bránit.
Nejlepšími prostředky je zneužití digitalizace pro fízlování občanů EU a potírání politicky nekorektních názorů. Co je a není korektní pak výlučně určí Evropská komise, která stejně jako papež stanovila dogma o vlastní neomylnosti.
Odpovědět

Viktor Šedivý

12.10.2021 10:51 Reaguje na Miroslav Vinkler
Jsem přesvědčen, že většinu lidí si lze koupit.
Někteří jsou k mání relativně levně.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.10.2021 16:52
Koukám že Jourová je odbornice na všechno. Mohla by k nám přijít o víkendu na zahrádku. Potřebuji zarýt hnůj, tak bych ji zaměstnal. Určitě to provede naprosto odborně.
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 18:19 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Pokud byste v sobotu rýl zahradku nasadte si na hlavu čepičku z alobalu.Sám ji nosímvenku už delší dobu.Rusko totiž vysílá na naše uzemí dosud neznamé zaření,které ovlivní naše myšlení,chování a sexualní aktivity.Mám to od Hanzla tak to musí být pravda
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2021 18:45 Reaguje na karel krasensky
A jaké jsou zatím výsledky, jste spokojen?
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 19:00 Reaguje na Jarka O.
Neberte to na lehkou váhu,Když budete chodit bez alobalové čepičky začnete psát azbukou,hrát na balajku,shánět moskviče,pít vodku a souložit po starém ruskěm zpusobu-na sabaku
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2021 19:18 Reaguje na karel krasensky
Achjo. Sdelaju, teda vyrobím, s jednou malou dírkou na hraní na balalajku, to se mi líbí. Zbytek radši nekomentuju, to je jasné, že jo.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.10.2021 19:01 Reaguje na karel krasensky
No jestli dorazí ta Jourová, určitě rýt nebudu já, ale díky za tip. Aspoň jednu tu čepičku využiji. Buď větší pro Jourovou, nebo menší pro sebe. Automaticky totiž předpokládám, že úřednice z Brusele bude mít větší hlavu. Takže asi objednám větší a pokud Jourová nedorazí, tak to aliluminium poohýbám.
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 20:43 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Pro Jourovou čepičku netřeba.Ono to má ozařovat mozek
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2021 18:39 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Málokdy se shodnem, ale v tomhle 100%ně. Přišla by na jiné myšlenky než vyhrožování silnější reakcí tak brzo po volbách. Na druhou stranu, ona je od babiše, tak neměla by být odejíta?
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.10.2021 18:55 Reaguje na Jarka O.
Já to nemám z vlastní hlavy. Tohle kdysi doporučoval nekorunovaný král českých zahrádkářů Přemek Podlaha. Říkal, že si při rytí perfektně pročistí hlavu a obvykle ho něco rozumného napadne. A obojí soudružka Jourová potřebuje jako sůl.
Odpovědět
RP

Radim Polášek

11.10.2021 20:14 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Tak to je.
Odpovědět

Milan Šmid

11.10.2021 16:55
DEJME VŠEM EUROPOSLANCUM MAXIMALNÍ PLAT 40 000 Kč HRUBÉHO a až to to Jourová a spol dokáži jak se s toho dá žit !!!!SAMOZŘEJME SVÉ PŘEBYTKY NAD 2 MIL Kč by měli darovat na charitu !!!Měli by jste to totiž dělat s lásky k své vlasti !!Pan Babiš pracoval zadarmo tak proč to neděláte vy ??
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

11.10.2021 17:03 Reaguje na Milan Šmid
Pracoval zadarmo. :D :D :D Vdyt jen na dotacích si nahrabal mnohem víc než co odvedl na daních. :D :D :D
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2021 18:42 Reaguje na Petr Eliáš
Aha, to vám vadí, závist hlodá. Že někdo maká a vydělá si.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.10.2021 19:04 Reaguje na Jarka O.
To není o závisti. Celá řada těch dotací byla získána protiprávně. Třeba dotace na Čapí hnízdo - 50 mega, nebo 100 mega dotace na Penam. Fakt je to závist?
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2021 19:12 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Nesoudim. Od toho jsou ti úředníci, kteří mu to normálně přiklepli, tak je potřeba soudit je za šlendrián. Utopie. A dotace tohohle typu by stejne neměly existovat pro nikoho.
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 19:45 Reaguje na Jarka O.
S těmi dotacemi máte velikou pravdu.Popíšu vám jeden konkretní příklad kde jsem v obraze a kde to znám.Jedna obec na frýdecko-místecku získala dotaci 16 milionu na opravu staré hospody.Hospoda stojí mimo centrum na okrají obce kde chcípl pes.Když byla v provozu tak tam chodilo tak pět duchodcu,kteří vypili po dvě piva a jeden druhému vykladali jaké mají nemoce a že v noci nemohou spát.Za 16 milionu si v Moravskoslezském kraji koupím nádherný dum s velikým pozemkem a ješté mi zbude.Stačí se podívat na reality.Smrdí to
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 19:51 Reaguje na karel krasensky
Ještě dodám.Jestli tohle jsou smysluplně výdané miliony tak jsem fakt ta panna Orleanská jak se s oblibou říká
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2021 20:58 Reaguje na karel krasensky
Místo p. Orleanske zabrala Greta. Stejně by vám nikdo nevěřil, že to jste. Můžete být i rád, nakonec ta p. Orleánská skončila špatně.
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 21:04 Reaguje na Jarka O.
Když někomu dám tak předtím musím někomu vzít.Peníze nerostou na stromě
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2021 22:38 Reaguje na karel krasensky
Aspoň progresivni daň by proto pravice mohla zavést, daň pro koncerny a zákaz daňových rájů. Opět asi utopie.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.10.2021 21:07 Reaguje na Jarka O.

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 21:20 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Tohle tu dlouho nebude
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

12.10.2021 06:36 Reaguje na karel krasensky
Zatím to drží. -)))
Odpovědět
RP

Radim Polášek

11.10.2021 20:21 Reaguje na karel krasensky
Dotace jen způsobují chudobu. Není to nic jiného než peníze sebrané lidem, buďto přímo před daně a odvody nebo nepřímo, vytisknutím těch peněz, které poto m znehodnocují ty peníze, které lidé mají.
A Brusel jimi v podstatě nesdělá nic jiného než že za ně kupuje eurohujerským stranám voliče, aby ve státech EU nepřevládly euroskeptické strany.
Místo, aby si lidé koupili to, co chtějí a co skutečně potřebují, jsou jim peníze ty peníze sebrány a potom použity velmi často na nesmysly, které ničemu a nikomu nepřinášejí prospěch.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

12.10.2021 09:04 Reaguje na Radim Polášek

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
RP

Radim Polášek

11.10.2021 20:05 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Tehdy bylo ještě účelové rozdělení firmy na menší za účelem získání dotací povoleno. Tudíž vlastní příjem dotace na Čapí hnízdo je legální. Předpokládám, že i zpětné připojení firmy Čapí hnízdo so Agrofertu bylo v termínu, který legálnost dotace nezpochybNujě.
Dotace 100 milasů na Penam byla na přizpůsobení technologie místním podmínkám. Pokud to bylo řádně zdůvodněno a tak to schválil místní úředník, jako že schválil, jinak by tu dotaci nedostali.
Holt se nemůžete řídit bláboly Antibabiše, to jsou opravdu jen bláboly.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.10.2021 21:14 Reaguje na Radim Polášek
Právě že to rozdělení bylo cílené a protiprávní. Proč by jinak Babiš tu dotaci tichou cestou vrátil? A co se týče Penamu, tak stejná technologie Babišovi jede v Německu, proto ji Brusel neuznal jako inovativní a odmítl ji proplatit. Takže Česká republika teď úvěruje Babiše sto milióny a on se nemá k vrácení. Takže žádné bláboly, ale tvrdá realita.
Odpovědět
RP

Radim Polášek

11.10.2021 23:27 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Tak to nevím, já to zas tak moc nesleduji.
Co se týká přenášení technologií a jejich přizpůsobení místních podmínkách, tak na to byly třeba v Ihned před takovými 8 - 6 lety docela zajímavé články, jak hloupí úředníci nepoznají potřebu přizpůsobit novou technologii místním podmínkám a tudíž firmám, které na to vynaložily milióny, tyto výdaje neuznají na dotaci.
No, je to technologie, takže trochu z mého oboru a s takovými věcmi spíš souhlasím, je to ale o tom ty odlišnosti detailne a konkrétně znát a jako takové je vyhodnotit. A ty odlišnosti se vždycky najdou, i když jde o přemístění technologie jenom z Německa tady k nám. Je třeba jen vyhodnotit, jak moc to je inovace a změna, protože oni argumentují, že současně s přenosem té technologie ji taky vylepšili a ten chleba z Penamu je tak lepší než ten původní vyráběný v Německu. Ale na to musí být odborník v tom oboru, ne úředníci, kteří to posuzují klidně podle toho, jestli ten obal složky má barvu, která se jim líbí nebo nelíbí a podle toho dotaci dají nebo nedají. Neboli to hodnocení, jestli dotovat nebo ne bývá často velmi subjektivní.
V tom Ihned to dopadlo tak, že před cca těmi 6 - 8 roky, jak se Babiš v politice trochu rozkoukal a asi majitele Ihned odstřihl od nějakého koryta, najednou se takové články přestaly objevovat a místo nich byly protibabišovské a protiagrofertí články.
Jestli si zaplatíte nějaké periodikum z vydavatelství Economia, tak oni k tomu obvykle dávají i volný přístup do jejich archívu článků a pokud to nesmazali, tak by tam ty články šly ještě najít.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

12.10.2021 06:43 Reaguje na Radim Polášek
Takže ještě jednou:
Tu dotaci poskytuje Brusel. Měla být poskytnuta na inovativní řešení v rámci EU. Takže Babiš o ni požádal, jenže zamlčel, že stejná technologie už mu funguje na pekárně v Německu. Česká republika mu, na základě zalhaných údajů, tu dotaci zaplatila a když se obrátila na Brusel s žádostí o proplacení, Brusel to odmítl s tím, že v rámci EU to není inovativní řešení. Takže Česká republika teď má u Babiše 100 miliónů a protože na kompetentních místech sedí jeho koníci, tak jej nikdo nevyzval k tomu, aby ty peníze vrátil. Stačí?
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

11.10.2021 19:40 Reaguje na Jarka O.
Jooooo, Bureš maká a strašně mu závidím. Škoda že jsem také nebyl prominentním soudruhem a že jsem si nenahrabal tak jako Bureš. Třeba se mi také jednou povede koupit podíl v hodnotě 370 milionů za 2,5 milionu. :D
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2021 20:52 Reaguje na Petr Eliáš
Nezávidte a víc se snažte. Však už Šimek a Grossmann říkali, že nechcou slevu zadarmo. Podobne to píše p. Krásenský, tak na tom něco bude. A nejlepší by bylo jít do ODS, ti vás naučí vůbec nejvíc v oboru obchodů, mají zkušenosti jako nikdo jiný.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

12.10.2021 08:09 Reaguje na Jarka O.

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

12.10.2021 16:22 Reaguje na Jarka O.
Aha ... takže snažit se znamená se nacpat do strany a podepsat to StB:-)?

Což bylo přesně to Bábovo snažení.
Odpovědět
JO

Jarka O.

12.10.2021 18:59 Reaguje na Svatá Prostoto
Znáte ten starý fór "...kohos' volil? -Komunisty.- No to já taky, ale z který strany?" Takže 30 let starý oportunismus znám, ale neřeším, jen menší zlo už řeším, a koukám, co dělají teď. Tristní leccos bylo, ale vzpomínky jsou tristnější. A zrovna v spolu... Však si doplním ke každé z těch stran nějaký, promiňte výraz o..b. Hádejte, která strana navždy pro mě zůstane symbol mafie a zlodějin? Fakt to nebude na 1. místě Bába.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

16.10.2021 18:47 Reaguje na Jarka O.
Realita a názory našich občanů se velmi, někdy až diametrálně liší.
Příčin je vícero, ale je to až fatálně nebezpečné, momentálně vedeme na body, ale není to žádné vítězství.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

11.10.2021 17:49 Reaguje na Milan Šmid
Bez nároku na EU důchod !
Odpovědět
kk

karel krasensky

11.10.2021 17:13
Byla Římská říše-není.Bylo britské imperium.není.Bylo Rakousko-Uhersko není.Byl Sovětský svaz není.Je Evropská unie-nebude
Odpovědět
ss

smějící se bestie

11.10.2021 17:50 Reaguje na karel krasensky
Včera bylo pozdě !
Odpovědět
RP

Radim Polášek

11.10.2021 22:43 Reaguje na karel krasensky
https://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/26292-migrace-bude-budoucimi-historiky-povazovana-za-osudovou-apokalypsu-eu-tohle-jmeno-si-zapamatujte-globalni-myslitel-niall-ferguson-okenko-ven-milose-horkeho.htm
Odpovědět
RP

Radim Polášek

11.10.2021 20:06
Jourová v Bruseli nedávala pozor, nakazila se a propukl u ní akutní bruselismus.
Odpovědět
RV

Richard Vacek

11.10.2021 22:58
Už teď se ví, že se mladí v EU budou mít hůře, než jejich rodiče. A to ještě green deal pořádně neukázal, co vlastně znamená.
Odpovědět
RP

Radim Polášek

12.10.2021 07:14 Reaguje na Richard Vacek
To nebude jenom že se někdo bude mít hůře. Green Deal znamená celkový úpadek toho regionu, tady Západní a Střední Evropy. Ostatně trochu už k tomu bylo nakročeno Brexitem, protože s Velkou Británií zmizelo kulturní a ekonomické napojení na anglicky mluvíví země bývalého britského impéria. Které je leckde velmi volné, u některých zemí možná nepřátelské k Británii, ale stále nějaké je. A které Británie asi bude po svém odchodu z EU aktivovat.
U mladé generace to bude znamenat vlnu emigrace z Evropy, protože v zemích, kde zelené hned na začátku skřípli a nedovolili jim nabýt takovou ideologickou převahu jako v EU, bude rozvoj jejich průmyslu, technické úrovně, ekonomiky jako celku, ale třeba i školství, pokračovat. Takové země budou mít časem i lepší školství, takže schopnější mladí půjdou pryč z Evropy za tím lepším vzděláním i pokročilejší a rozvinutější průmysl a větší výdělky, takže tam budou zůstávat i po dobu svých kariér. Maximálně potom se budou do Evropy vracet na důchod, jako třeba dnes Britové tráví důchody ve Španělsku nebo úspěšní evropští emigranti do USA se vracejí na důchod do Itálie a dobrodružní Evropané třeba do Rumusnka a Bulharska. Protože pokud Evropa ustojí imigraci včetně velké vrstvy generací nepřizpůsobivých a greendealovský propad životní úrovně bez válek a terorismu, bude tady přece jen o něco lepší životní prostředí a za stejné množství peněz bude možné koupit všeho mnohem víc.
Odpovědět

Viktor Šedivý

12.10.2021 10:49 Reaguje na Radim Polášek
Neustojí imigraci, protože se původní obyvatelé nechají docela jednoduše přečíslit. A pak tu nebude rozhodně lepší životní prostředí, o nějakém klidu ani nemluvě.

Odpovědět
va

vaber

12.10.2021 09:03
co je to asi ta demokracie? co je to ta svoboda ?
každý si pod tím představí co chce,
znamená demokracie pořízení se rozhodnutí většiny i když se mi nelíbí?
znamená svoboda, že si dělám co chci, nebo to znamená ,že nemohu omezovat svobodu jiných a co je to omezování svobody
kde jsou jasné odpovědi, má v tom jasno i p. Jourová a EU
Odpovědět

Viktor Šedivý

12.10.2021 10:27
Tak v jednom bych s tou ××× docela souhlasil.
Demokracie je v EU dost zásadně ohrožena.

A zemská škůdkyně Jourová patří mezi hlavní strůjce toho procesu.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

12.10.2021 11:19
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Bohužel na ten chleba přispívají i ti,
kteří o její píseň nestojí. Je to sice demokratické, že většina vládne
menšině, ale v jiné diskusi jsem byl poučen, že nátlak většiny na
menšinu je nepřípustný. Ono to bude asi tím, kdy je kdo většinou a kdy
zase menšinou. V přírodě platí silnější bere vše a bohužel i v životě. Kmán zůstává být ale kmánem i když zvolí pána a pán pánem zůstane i bez přízně kmána. Na to by měli lidé vždy myslet u všech voleb a hlavně vzpomínat na to, jak se politici chovali v minulosti. Na náhlé prozření nevěřím a taky
na to, že někdo popře, co hlásal v minulosti zadarmo. Zištnost politiků
je zárukou servility i k nepříteli, ale ne nadarmo se říkalo, že chudoba cti netratí. Největšími skutečnými vlastenci obětujícími vlastní život nebyli zbohatlíci, ale vždy ti nejchudší, kteří byli dole za každého režimu. Bohatí buď emigrovali a nebo kolaborovali s kýmkoliv, chudí ne.
Bohužel ta paní už dnes nekope za lidi u nás, ale za své konto a pocit
moci nad osudy jiných. Je někým jiným, než byla a odkud vzešla. Smutné.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

12.10.2021 13:23
Opět tu vylezla partička místních diskuzních ,,odborníků,, kteří nevědí o EU a jejím fungování nic a jen stupidně blábolí nesmysly naučené z flasteneckých webů. :-)
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

12.10.2021 16:26
No, řekla to Věruš hezky:

"Udělali jsme mnoho chyb. Nevěnovali jsme pozornost tomu, co lidé dlouho signalizovali, že mnoho z nich cítí křivdy, nejistotu,"

... ale to si jako fakt myslí, že to nějak vylepšují?

A to přitom mám pro Jourovou nějakou nevysvětlitelnou slabost. No, nevysvětlitelnou ... mi prostě dřív přišla jako fakt pěkná ženská:-). A furt si myslím, že tam ten potenciál je. Tak pod 10-15 kily ... dáma promine:-).
Odpovědět
JO

Jarka O.

12.10.2021 19:11 Reaguje na Svatá Prostoto
Tak vy jste na černovlásky. To p. Jourová ví, že vzhled se dá využít :-). Já spíš místo povinné větvičky, kde si nasype popílek na hlavu, nasucho polkla u věty "Demokracie a vláda práva jsou podle ní v ohrožení a je otázkou, zda jde o dočasnou záležitost, nebo něco většího, co bude vyžadovat silnější reakci." :-). Co tím může myslet, to nechápu.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

16.10.2021 18:43 Reaguje na Jarka O.
To není jednoduché pochopit, natož vyřešit.
Vztah (nadřazenost a podřízenost) unijní a státní legislativy je přece (si myslím) zakotveno už v přístupových dokumentů a musí být přece zcela jasné, který dokument je důležitější. Asi není.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

16.10.2021 12:31
Až bude ANO hodnotit příčinu porážky, mělo by se zamyslet nad "příspěvkem " p. Jourové k tomu.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist