https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kalifornske-rodine-pod-domem-hibernovalo-pet-medvedu-rusili-ji-chrapanim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kalifornské rodině pod domem hibernovalo pět medvědů

30.4.2022 00:23 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Obyvatelé domu v městečku na břehu jezera Tahoe v Kalifornii měli nečekané hosty. Z pod podlahy se v zimě občas ozývaly podivné zvuky podobné chrápání a mručení. Rodina se je snažila ignorovat i proto, že sousedi nic neslyšeli. Zvuků ale začalo přibývat. Nakonec se ukázalo, že si skulinu pod domem k zimnímu spánku vybrala medvědí rodinka. O kuriózním příběhu na facebooku informovala nezisková organizace na ochranu medvědů BEAR League.
 

"Mysleli si, že slyší podivné bručení, zvuky podobné chrápání, ale ignorovali to, protože to prostě nedávalo smysl," uvedla organizace. Sousedé nic neslyšeli a rodinu nařkli, že si zvuky vymýšlí. Pak se ale ukázalo, že se rodině zvuky nezdály. Pod domem v městečku South Lake Tahoe trávila zimní spánek černá medvědice se čtyřmi mláďaty.

"Medvědí rodina se probudila a chystala se dům opustit. Jeho obyvatelé si pak museli přiznat, že pod domem je nejspíš medvěd," uvedla BEAR League. Nájemníci domu, kteří si přáli zůstat v anonymitě, pak organizaci zavolali, aby pomohla medvědy bezpečně vyprovodit do lesa.

Nejprve vylezla medvědice, zastavila se ale na opačném konci zahrady. Ochránce přírody to přesvědčilo, že čeká na svá mláďata. Na místo, odkud medvědice vylezla, si posvítili baterkou a viděli několik párů očí. Mláďata nakonec vylezla sama.

"Najednou vylezlo jedno mládě, druhé, třetí a čtvrté," řekla televizi CNN ředitelka BEAR League Ann Bryantová. "Když nám obyvatelé zavolali, nepředpokládali, že je pod domem tolik medvědů," dodala.

Medvědi dům nijak nepoškodili. V jiných případech však nemusejí mít obyvatelé takové štěstí.

Jiný medvěd černý v říjnu loňského roku vnikl do chaty u severní části jezera Tahoe a zranil ženu, která trpěla rakovinou. Útok přežila.

South Lake Tahoe trápí i nájezdy urostlého černého medvěda, který se už několik měsíců vydává hledat potravu k místním domům a zanechává za sebou nemalou škodu. Více než 200 kilogramů těžkému zvířeti místní říkají Tank Hank.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

30.4.2022 08:00
A šestý medvěd byl Cibulka.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist