https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/karlovy-vary-pripravuji-projekty-na-jimani-destove-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karlovy Vary připravují projekty na jímání dešťové vody

28.12.2023 20:48 | KARLOVY VARY (ČTK)
Foto | Inge Maria / unsplash.com
Karlovy Vary připravují několik projektů na jímání dešťové vody a lesních pramenů. Cílem je jak udržet více vody v krajině, tak zajistit vodu pro údržbu rozsáhlých městských parků a zeleně v lázeňském městě. Obnovit by se měly i některé malé vodní plochy ve městě, řekl ČTK karlovarský radní Petr Bursík (ODS).
 

"Máme vytipované asi čtyři lokality. Jedna je v Tuhnicích, pod lesem, kde budeme jímat potok, který zatím teče do dešťové kanalizace. Potom je to zahradnictví v Horních Drahovicích, kde veškerou vodu, která teče ze střech a ploch, chceme jímat do dvou podzemních jímek. A voda by se pak následně využívala v rámci areálu, kde jsou dva velké palmové skleníky a kde si Lesy a parky pěstují vlastní květiny," popsal Bursík.

I u hájenky v Drahovicích by se mělo vybudovat jímání vody, podobně jako rybník Nádražák, který by měl také sloužit pro zásobování vodou. Celkově by se tak měl rozšířit systém vodních nádrží, které využívají Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary při zavlažování městské zeleně. Tím se ve výsledku ušetří i pohonné hmoty, protože cisterny budou mít více míst po městě, odkud mohou vodu čerpat.

Podle Bursíka jde o projekty v řádu asi 20 milionů korun, na které chce ale město získat dotace, například z Operačního programu Životní prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist