https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-se-dnes-ve-znojme-bavili-pri-slavnostech-okurek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé se ve Znojmě bavili při Slavnostech okurek

7.8.2020 16:53 | ZNOJMO (ČTK)
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Lidé ve Znojmě, kteří přišli o zábavní akce kvůli covidu-19, se mohli v centru města pobavit při Slavnostech okurek. Mohli si nakoupit na farmářském trhu, dívat se na kuchařskou show a zároveň ochutnávat soutěžní vzorky o Královskou okurku, a to v kategoriích sterilovaných okurek a rychlokvašek. Na náměstí se odpoledne sešly desítky až stovky lidí.
 

Sterilované okurky a rychlokvašky degustovala šestičlenná porota. "Královská okurka je soutěž tuzemských výrobců nakládaných okurek, kteří dodávají své výrobky na český trh. Cílem soutěže je pomoci spotřebitelům v orientaci na trhu zpracovaných okurek. Poprvé se soutěž uskutečnila v roce 2017. Značka se uděluje produkci, která je vyrobená v roce získání ocenění. Výrobci mají právo využít ocenění na etiketě či obalu výrobku," uvedl Karel Semotam z pořádající Znojemské Besedy.

Lidé při akci popíjeli víno, pivo a pojídali okurky a jiné dobroty, které vypěstovali či vyrobili místní zemědělci a výrobci a které nabízeli v téměř 20 stáncích. "Bylo možné prohlédnout si i výstavu historických traktorů," dodal Semotam.

Kulturní program v centru Znojma je letos kvůli koronaviru výrazně chudší než v předchozích letech, obzvláště bude chybět Znojemské historické vinobraní. To alespoň částečně nahradí akce Znojemské tripy, do kterého se zapojí během zářijového víkendu mnoho vinařů ve Znojmě a blízkém okolí a kteří přichystali návštěvníkům pestrý program.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist