https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mesta-v-karlovarskem-kraji-plosne-kontroly-topiva-nechystaji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Města v Karlovarském kraji plošné kontroly topiva nechystají

31.12.2016 10:44 | K. VARY (ČTK)
Města v Karlovarském kraji nechystají intenzivní kontroly paliv, které používají obyvatelé k topení. V případě stížností jsou ale připravena využít nové zákonné možnosti zkontrolovat konkrétní kotel a to, čím se v něm topí. Pro města v kraji je větším problémem dopravní znečištění.
 

"Nějaké speciální kontroly město nechystá. Ale jsme připraveni operativně reagovat na upozornění od obyvatelů města a celou situaci prověřit. Ale nějaké velké kontroly nechystáme," řekl ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD). "Budeme si asi více všímat například domů, které se pronajímají sociálně slabším lidem, protože tam je určitý předpoklad, že budou topit vším, co najdou," doplnil Picka.

Podobné je to i v krajském městě. "Náš odbor životního prostředí bude provádět kontroly namátkově, například v případě, že provozovatel nějakým způsobem obtěžuje své okolí. Kontroly plošné nebo dokonce systematické v současné době neplánujeme," uvedl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

"Jednak ani není smyslem novely, aby obce s rozšířenou působností fungovaly jako sledovači komínů, a jednak náš odbor, pod který ochrana ovzduší spadá, řeší nejen ochranu ovzduší, ale také ochranu zvířat, rostlinolékařství, rybářství, lesní hospodářství," doplnil Kopál.

Podle starosty Chebu Petra Navrátila (zvolen za ČSSD) je ve městě větší problém ze znečištěním dopravou než spalinami z kotlů. "Od té doby, co město přešlo na centrální vytápění plynem, se znečištění výrazně snížilo. Pokud by někde mohly být problémy, tak spíše v okrajových částech města, kde převažují lokální topeniště. Nějaké plošné kontroly neplánujeme, při stížnostech ale budeme reagovat," řekl ČTK Navrátil.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama



Blíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist