https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mesto-ostrava-posle-za-cerstvym-vzduchem-2500-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Město Ostrava pošle za čerstvým vzduchem 2500 dětí

30.9.2017 10:42 | OSTRAVA (ČTK)
Od listopadu do dubna by na ozdravné pobyty mělo vycestovat 2267 dětí ze základních a 232 dětí z mateřských škol. Ilustarční snímek.
Od listopadu do dubna by na ozdravné pobyty mělo vycestovat 2267 dětí ze základních a 232 dětí z mateřských škol. Ilustarční snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Přibližně 2500 dětí z Ostravy, která má dlouhodobě zhoršenou kvalitu ovzduší, by letos v době topné sezony mělo vyrazit na ozdravné pobyty za čistým vzduchem. Město mateřským a základním školám na tyto akce rozdělilo dalších 15 milionů korun z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší, řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská. Doručené požadavky škol letos opět významně převýšily možnosti fondu, a to o více než devět milionů korun.
 

Od listopadu do dubna by na ozdravné pobyty mělo vycestovat 2267 dětí ze základních a 232 dětí z mateřských škol. "Požadavky šesti školek jsme pokryli stoprocentně. V případě škol jsme ale požadavky byli nuceni krátit, a to z nedostatku finančních prostředků. Celkem se jednalo o 26 žádostí," uvedla primátorova náměstkyně Kateřina Šebestová (ANO).

Požadavky školy z městských obvodů Radvanice a Bartovice, Michálkovice, Slezská Ostrava, Mariánské Hory a Hulváky a Moravská Ostrava a Přívoz budou kryty ze 76 procent. Pro školy z Jihu, Hrabové, Nové a Staré Bělé a Poruby bude výše příspěvku 46 procent. "Přednost dostali školáci z obvodů s horší kvalitou ovzduší, tak jak jsou koncipována pravidla fondu," vysvětlila Šebestová.

Ostrava zřídila Fond pro děti ohrožené znečištěním ovzduší v květnu 2010 a dosud za jeho peníze vyrazilo do hor bezmála 15.000 dětí. Město do fondu vložilo 67,5 milionu korun, přispěli i někteří znečišťovatelé. Město ale trvale poukazuje na to, že jejich podpora je nedostačující.

"Opakovaně oslovuji všechny velké znečišťovatele v regionu a je mi velice líto, že někteří vůbec nereagují na výzvy k přijetí spoluzodpovědnosti za znečišťování ovzduší formou příspěvku na rekreaci pro ostravské děti," podotkla Šebestová.

Ozdravné pobyty musí trvat minimálně dva týdny. Děti nejčastěji míří do Jeseníků, Hostýnsko-vsetínské hornatiny a Moravskoslezských Beskyd. Z peněz fondu lze hradit také doprovodný program ozdravného charakteru. Podpora na jednoho žáka je až 6000 korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist