https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/muzeum-pripravilo-ve-vsetinskem-zamku-vystavu-o-lesich-na-valassku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Muzeum připravilo ve vsetínském zámku výstavu o lesích na Valašsku

2.10.2022 00:04 | VSETÍN (ČTK)
Muzeum regionu Valašsko připravilo ve vsetínském zámku výstavu o lesích na Valašsku. Výstava nazvaná Jak se do lesa volá nabídne sondu do lesů z pohledu různých oborů lidského vědění – od historie, přes biologii až po etnografii, sdělil ČTK zástupce muzea Jiří Koňařík. Výstava potrvá do 26. února příštího roku.
 

Expozice přiblíží lesy jako ekosystém, ukáže také, jak je ovlivňuje člověk. "Vycházíme přitom z výsledků výzkumů našich odborných pracovníků a bohatého sbírkového fondu," uvedl kurátor Pavel Mašláň.

Ve výstavě se prolíná více témat. "Biologicko-ekologická část ukazuje přirozenou skladbu lesů kontra lesy hospodářské, jejich druhové složení, ohrožení škůdci, význam pro klima či hydrologické poměry. Historický pohled zase přibližuje vývoj lesního hospodaření v regionu, celkovou proměnu vnímání lesa člověkem v průběhu staletí a dnes již zaniklá lesní řemesla jako dehtářství, uhlířství či potašárny," uvedl Mašláň.

Etnografická část výstavy představuje les jako klíčový zdroj materiálu pro obyvatele regionu i využití dřeva. Zabývá se také odrazem lesa v lidové kultuře.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist