https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-hranicich-cr-a-rakouska-jsou-slyset-vice-ptaci-nez-hluk-aut
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na hranicích ČR a Rakouska jsou slyšet více ptáci než hluk aut

18.3.2020 00:13 | VÍDEŇ (ČTK)
Po zavedení kontrol na rakousko-českém pomezí kvůli koronaviru je na hranicích slyšet více ptačího švitoření než rámusu od projíždějících aut. / Ilustrační foto
Po zavedení kontrol na rakousko-českém pomezí kvůli koronaviru je na hranicích slyšet více ptačího švitoření než rámusu od projíždějících aut. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Po zavedení kontrol na rakousko-českém pomezí kvůli koronaviru je na hranicích slyšet více ptačího švitoření než rámusu od projíždějících aut. Včera to na svém webu napsala rakouská rozhlasová a televizní společnost ORF. Doprava takřka ustala a hranice přejíždí více nákladních než osobních aut, neboť pohyb zboží má z omezení výjimku.
 

Hraničním přechodem mezi rakouským Gmündem a Českými Velenicemi dlouhá desetiletí procházela železná opona, která toto souměstí rozdělovala. I když jsou zde od pondělí hraniční kontroly obnoveny, nepřipomíná to strašidelný klid z dob železné opony. Ale doprava citelně poklesla, hranice jedním či druhým směrem přejíždějí nákladní auta a také několik osobních vozů.

Gmünd a České Velenice leží v těsném sousedství, takže lidé z obou měst k sousedům jezdí běžně nakupovat. I když se doprava kvůli koronavirovým opatřením výrazně zklidnila, zcela zastavena není. I přesto je nápadné, že je v místě slyšet více ptačího štěbetání než hluku z aut, poznamenala ORF.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Ukropec

18.3.2020 14:44
V Gmündu jsou i menší políčka, pestřejší krajina i tráva zelenější.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist