https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-ozdravne-pobyty-chce-ostrava-rozdelit-rekordnich-25-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na ozdravné pobyty chce Ostrava rozdělit rekordních 25 milionů

31.1.2018 19:30 | OSTRAVA (ČTK)
Z Fondu jsou hrazeny nejméně 14denní pobyty v oblasti, která není zasažena smogovou situací. Ilustrační snímek
Z Fondu jsou hrazeny nejméně 14denní pobyty v oblasti, která není zasažena smogovou situací. Ilustrační snímek
Z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší letos Ostrava rozdělí rekordních 25 milionů korun. Školská zařízení mohou město o příspěvek žádat do 25. května. Na ozdravné pobyty pak školáci a předškoláci musí vyrazit v období od listopadu 2018 do konce dubna 2019, řekla dnes novinářům náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).
 

Fond funguje od května 2010 a hradí se z něj dětem z ostravských mateřských a základních škol pobyty na horách, neboť Ostrava patří k městům s nejhorším ovzduším v zemi. Město letos do fondu vložilo rekordních 22 milionů korun. Převedeny do něj budou také vratky z loňského roku, zhruba dva miliony korun z nevyčerpaných, ale schválených pobytů. Dalších 794.000 korun do fondu zaslali regionální znečišťovatelé.

"Chci poděkovat regionálním firmám, že do fondu přispěly. Věřím ale, že jejich finanční dary budou letos vyšší. Dohromady poskytly totiž jen asi jednu pětadvacetinu z celkové sumy. Určitě jim odešlu svou každoroční výzvu s žádostí o přispění na ozdravné pobyty pro děti," uvedla Šebestová.

Při zřízení fondu do něj město z rozpočtu přispívalo pět milionů korun, částka se postupně zvyšovala, což umožnilo zvýšit i počet dětí, které za příspěvek z tohoto programu vyjíždějí na dvoutýdenní pobyty v přírodě.

Od roku 2010 je jich téměř 18.000 a v nadcházející sezoně by mohl odcestovat rekordní počet dětí za dobu fungování fondu.

Pro období od listopadu 2017 do dubna 2018 poskytla Ostrava téměř 19 milionů korun pro 2582 dětí z 33 škol a 638 dětí předškolního věku z městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Stará Bělá a Nová Bělá, které na pobyt vyjely s doprovodem rodinného příslušníka.

Z fondu mohou být hrazeny náklady na pobyty v délce minimálně 14 dnů v oblasti, která není zasažena smogovou situací. Z prostředků lze hradit ubytování, stravování, dopravu, doprovodný program ozdravného charakteru, především sportovní aktivity, například lyžování a plavání nebo pobyt v solné jeskyni, pojištění a poplatky. Školy mohou použít na jednoho žáka 6000 korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist