https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-sidlisti-v-usti-nad-labem-myslivci-zastrelili-pet-divocaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na sídlišti v Ústí nad Labem myslivci zastřelili pět divočáků

4.10.2018 00:20 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad Labem zastřelili myslivci pět divokých prasat. / Ilustrační foto
Na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad Labem zastřelili myslivci pět divokých prasat. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad Labem zastřelili myslivci pět divokých prasat. Naháňky divočáků v krajském městě budou pokračovat. Prasata totiž ničí zahrádky a parky a lidé z nich mají strach, řekl včera mluvčí ústecké městské policie Jan Novotný.
 

Na sídliště se myslivci vydali v úterý v doprovodu strážníků. "Museli jsme na místě zabezpečit, aby se nikomu nic nestalo," uvedl Novotný. Po zajištění prostoru nastal lov. "Celkem se podařilo ulovit pět divočáků, při minulé akci to byl pouze jeden," řekl mluvčí.

Divočáci se v posledních letech toulají po ústeckých sídlištích často. Láká je dostatek potravy a bezpečí. Podobné akce myslivců pomáhají vytlačit divočáky mimo obydlenou zónu, proto se v nich bude v Ústí nad Labem pokračovat.

Obyvatelům policisté radí, aby se při setkání s divočákem nesnažili sami o nějaký zásah. "Nejlepší je, se schovat někam do vchodu a zavolat na tísňovou linku. Hlavně se ke zvířeti nepřibližovat," zdůraznil Novotný.

Po prasatech zůstávají ve městě rozrytá hřiště, trávníky či záhonky. Většinou se prasata objevují v okrajových částech Ústí, ale lidé už je viděli i v parku v centru města, kde také jeden divočák vběhl do polikliniky.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Radka Fialová
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KZ

Karel Zajíc

12.12.2018 21:59
PARADOX našeho státu: Evidentně méně aktivně lovících myslivců = více divočáků a naopak. Stavy divočáků není možno více snížit, protože jejich přírůstky jsou tak vysoké, že současný počet aktivně lovících myslivců to už nezvládne. Jenže v republice nuceně zahálí další tisíce potenciálních lovců, kteří vlastní všechno to drahé vybavení a lovecký lístek, jen se nemůžou dostat do žádného mysliveckého spolku. Tam jsou jejich žádosti v 99 procentech případů "vyřízeny" tím, že jim odepíší, že nikoho nepřijímají apod.. Dokonce je tak nakládáno většinou i s těmi myslivci, kteří nevlastní jen potřebné zbraně, ale jsou dokonce vlastníky několika hektarů půdy na kterých vznikají škody od divočáků v místě, kde tohoto vlastníka(myslivce) nechtějí přijmout! Myslivost se tak stala velice levnou, přitom prestižní zábavou pro všechny myslivce, kteří se v minulosti dokázali upíchnout do některé společenstevní honitby. A jejich zábava je má stát co nejméně peněz bez ohledu na to, jak velké škody zvěř činí ostatním spoluobčanům na polích, nebo lesích... Proč stát platil drahé odstřelovače a proč má stát rozdělovat miliony korun jako zástřelné mezi spokojené koníčkáře, když tu máme další velkou skupinu myslivců/lovců, kteří by velmi rádi vyrazili lovit divočáky zcela zadarmo? Ano, stovky až tisíce dalších lovců by stříleli přemnožené divočáky zadarmo, kdyby jim v tom nebránili ti myslivci, kteří si už berou státem vyplácené zástřelné.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist