https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-sidlisti-v-usti-nad-labem-myslivci-zastrelili-pet-divocaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na sídlišti v Ústí nad Labem myslivci zastřelili pět divočáků

4.10.2018 00:20 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad Labem zastřelili myslivci pět divokých prasat. / Ilustrační foto
Na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad Labem zastřelili myslivci pět divokých prasat. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad Labem zastřelili myslivci pět divokých prasat. Naháňky divočáků v krajském městě budou pokračovat. Prasata totiž ničí zahrádky a parky a lidé z nich mají strach, řekl včera mluvčí ústecké městské policie Jan Novotný.
 

Na sídliště se myslivci vydali v úterý v doprovodu strážníků. "Museli jsme na místě zabezpečit, aby se nikomu nic nestalo," uvedl Novotný. Po zajištění prostoru nastal lov. "Celkem se podařilo ulovit pět divočáků, při minulé akci to byl pouze jeden," řekl mluvčí.

Divočáci se v posledních letech toulají po ústeckých sídlištích často. Láká je dostatek potravy a bezpečí. Podobné akce myslivců pomáhají vytlačit divočáky mimo obydlenou zónu, proto se v nich bude v Ústí nad Labem pokračovat.

Obyvatelům policisté radí, aby se při setkání s divočákem nesnažili sami o nějaký zásah. "Nejlepší je, se schovat někam do vchodu a zavolat na tísňovou linku. Hlavně se ke zvířeti nepřibližovat," zdůraznil Novotný.

Po prasatech zůstávají ve městě rozrytá hřiště, trávníky či záhonky. Většinou se prasata objevují v okrajových částech Ústí, ale lidé už je viděli i v parku v centru města, kde také jeden divočák vběhl do polikliniky.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Radka Fialová
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist