https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejezdi-jak-netopejr-bud-ve-tme-videt-vyzyva-praha-cyklisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejezdi jak netopejr, buď ve tmě vidět, vyzývá Praha cyklisty

31.10.2017 08:05 | PRAHA (Ekolist.cz)
Tento a příští týden si Praha v rámci akce „Nejezdi jak Netopejr“ posvítí  na neosvětlené cyklisty.
Tento a příští týden si Praha v rámci akce „Nejezdi jak Netopejr“ posvítí na neosvětlené cyklisty.
Tento a příští týden si Praha v rámci akce „Nejezdi jak Netopejr“ posvítí na neosvětlené cyklisty. Jak informuje pražský magistrát, neosvětlený cyklista je v ohrožení života a porušuje zákon. Preventivní a osvětová akce má pražské cyklisty motivovat k řádnému osvětlení.
 

Praha má vytipováno několik míst, kde bude přítomná hlídka dopravní policie, která bude sankcionovat zjištěné přestupky. Preventisté Policie ČR a pražského zaměstnanci budou cyklistům poskytovat potřebné informační a propagační materiály.

„Lidé často buď z lenosti, nebo z nerozvážnosti podceňují bezpečnost. Následky ale mohou být fatální. Proto bych chtěl apelovat na všechny, aby pamatovali na to, že kdo není vidět, je na silnici opravdu v přímém ohrožení života," uvedl náměstek primátorky hlavního města pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Jak vypadá povinná výbava podle BESIPu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist