https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemci-vzali-utokem-opetovne-otevrene-sberne-dvory
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Němci vzali útokem opětovně otevřené sběrné dvory

17.4.2020 00:11 | BERLÍN (ČTK)
Němci vzali komunální zařízení doslova útokem. / Ilustrační foto
Němci vzali komunální zařízení doslova útokem. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V německé spolkové zemi Dolní Sasko po nucené měsíční uzavírce kvůli pandemii nemoci covid-19 začalo pro veřejnost ve středu opět fungovat několik sběrných dvorů. Němci komunální zařízení vzali doslova útokem, takže se před vjezdy tvořily dlouhé kolony i s více než hodinovou čekací dobou. Na několika místech musela dopravu regulovat policie, napsal včera deník Bild.
 

Rozhlasová stanice NDR v reportáži poznamenala, že se opakovala stejná situace, jaká nastala po otevření hobbymarketů. "Lidé hromadně přijíždějí," uvedla stanice.

Do řízení dopravy se zapojila policie. U městské skládky i sběrných dvorů v Hannoveru se tvořila až dvoukilometrová kolona, jedna z nich se protáhla až na dálnici. V Pattensenu nedaleko Hannoveru před sběrným dvorem čekalo najednou i více než sto aut.

Tlačenice na sběrných dvorech podle NDR vypovídají o tom, že Němci karanténní opatření a pěkné počasí využili k jarním pracím na zahradách. Bild poukázal také na to, že kvůli nucenému uzavření těchto provozů lidé začali zakládat černé skládky.

Bezpečnostní opatření a jen omezený počet otevřených dvorů vedl k tomu, že lidé museli na uložení odpadu čekat. V Hannoveru s více než půl milionem obyvatel a jeho okolí bylo otevřeno prozatím deset sběrných dvorů a skládek, další se opětovně zprovoznit plánují, pokud bude koronavirová nákaza slábnout.

Provozovatelé zařízení na odběr odpadu vyzvali zákazníky, aby od zaměstnanců i od ostatních klientů dodržovali odstup a aby v zájmu ochrany pracovníků nosili roušky.

Manfred Sandvoss s manželkou Brundhildou čekali 90 minut, než se mohli zbavit odpadu po prořezu zahrady. Někteří se proto rozhodli odpad vyvézt na kolečkách a kárkách, což jim umožnilo dostat se před fronty čekajících aut. Jedním z takových byl Sebastian Lucas. "Tolik se toho při jarních pracích nashromáždilo. Otevření už bylo nezbytně nutné," prohlásil Lucas, který na dvůr přivezl větve z ostříhaného živého plotu. Dodal, že se sice dostal před frontu aut, odpad ale nemohl na vozíčku odvézt najednou, takže ho na zahradě čeká přinejmenším deset dalších fůr.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

17.4.2020 00:55
Další důkaz, že se nejen fyzikální zákony, ale ani pravidla fungování lidské společnosti nedají předělat, obejít, očůrat, ignorovat, ... Musí se s nimi vždy počítat a jakákoliv opatření dělat s ohledem na ně.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist