https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecko-je-na-dobre-ceste-k-dosazeni-klimatickych-cilu-v-roce-2030-rekl-ministr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německo je na dobré cestě k dosažení klimatických cílů v roce 2030, řekl ministr

16.3.2024 01:01 | BERLÍN (ČTK)
Německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck.
Německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck.
Cíl Německa v ochraně klimatu do roku 2030 je dosažitelný. Uvedl to v Berlíně německý ministr hospodářství a životního prostředí Robert Habeck. Odvolával se přitom na nejnovější data německého úřadu pro ochranu životního prostředí, informuje agentura DPA.
 

"Pokud udržíme tempo a směr, dosáhneme našich cílů, které jsme si pro rok 2030 stanovili," řekl ministr ze strany Zelených Habeck. Do roku 2030 chce Německo snížit vyprodukovaný objem skleníkových plynů v porovnání s rokem 1990 o 65 procent.

Agentura pro ochranu životního prostředí ve své prognóze počítá se snížením emisí zhruba o 64 procent. V tomto ohledu by se mohlo podle ministerstva podařit dosáhnout kýženého cíle. Před rokem prognózy předpokládaly 63procentní snížení, o rok předtím snížení dokonce jen o 49 procent.

V roce 2023 klesly emise skleníkových plynů v Německu na 673 milionů tun CO2. To znamená, že klesly na nejnižší úroveň od 50. let 20. století.

Nyní agentura pro ochranu životního prostředí předpokládá, že se Německu podaří do roku 2030 vyprodukovat o 47 milionů tun CO2 méně, než je zákonem stanovený limit. Ministerstvo životního prostředí to vysvětluje pokrokem v ochraně klimatu a rozšířením obnovitelných zdrojů energie.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

16.3.2024 06:29
Ještě pár roků , v Německu nebudou emise, ale ani průmysl, který to už ve velkém balí a odchází jinam, kde mají v hlavě mozek a ne zelené osení.
Jinak pro tento rok je v D. očekávaná stagnace stejně jako pro ČR.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist