https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecko-resi-zahadu-useknutych-koncetin-opice-v-lese
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německo řeší záhadu useknutých končetin opice v lese

25.5.2020 00:20 (ČTK)
Pes místního lesníka našel minulé úterý ve hvozdu západně od Mnichova nejdřív opičí ruku, poté opičí nohu. Policie se domnívá, že končetiny jsou šimpanze, možná druhu bonobo. / Ilustrační foto
Pes místního lesníka našel minulé úterý ve hvozdu západně od Mnichova nejdřív opičí ruku, poté opičí nohu. Policie se domnívá, že končetiny jsou šimpanze, možná druhu bonobo. / Ilustrační foto
Foto | Kabir Bakie / Wikimedia Commons
Lovecký pes našel v lese u bavorské obce Grafrath useknuté končetiny patřící pravděpodobně šimpanzovi. Pro policii je nález naprostou záhadou. Očekává však, že vyšetřování přinese tento týden výsledky, informovala agentura DPA.
 

Pes místního lesníka našel minulé úterý ve hvozdu západně od Mnichova nejdřív opičí ruku. "S pokožkou, chlupy a nehty, všechno tam bylo. Těsně nad zápěstím čistě odříznuto," řekl policejní mluvčí.

Na žádost vyšetřovatelů nechal lesník svého psa ještě jednou v okolí zapátrat. Přinesl opičí nohu. Policie se domnívá, že končetiny jsou šimpanze, možná druhu bonobo.

"Dosud stojíme před naprostou záhadou," připustil po nálezu policejní mluvčí. Místní veterinární úřad nález poslal na prozkoumání bavorským úřadem pro zdraví a potravinovou bezpečnost. Výsledky se očekávají v průběhu tohoto týdne.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

25.5.2020 06:51
Při dnešním pohybu zboží všeho druhu nic šokujícího. "Miláček" se zkrátka omrzel...
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

26.5.2020 08:41 Reaguje na Karel Zvářal
Asi nějaká větnamská hospodyňka dělala pořádek v mražáku
Odpovědět

Viktor Šedivý

25.5.2020 13:31
E.A.P. ?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist