https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-problematiku-zmeny-klimatu-se-zajima-polovina-cechu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O problematiku změny klimatu se zajímá polovina Čechů

5.8.2020 16:30 | PRAHA (ČTK)
Mezi lidmi, kteří nevyloučili změnu klimatu, převládá pesimismus ohledně dopadu na Českou republiku. Na 54 procent dotázaných uvedlo, že bude špatný.
Mezi lidmi, kteří nevyloučili změnu klimatu, převládá pesimismus ohledně dopadu na Českou republiku. Na 54 procent dotázaných uvedlo, že bude špatný.
Licence | Volné dílo (public domain)
O problematiku změn klimatu se v Česku zajímá 53 procent lidí, z toho sedm procent velmi. Podle 86 procent respondentů dochází v posledních 100 letech na Zemi ke změně klimatu. Na 89 procent lidí míní, že ke změně přispívá lidská činnost, 64 procent z nich je o tom zcela přesvědčeno. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
 

Názor, že lidé mohou svým chováním změnu klimatu zpomalit zastává 76 procent responetů, podle sedmi procent ji tak lze i úplně zastavit. Opačný názor má 12 procent české veřejnosti.

Dopadů klimatické změny na Zemi se v určité míře obává 67 procent respondentů, z toho 17 procent velmi. Strach nepociťuje 29 procent.

Mezi lidmi, kteří nevyloučili změnu klimatu, převládá pesimismus ohledně dopadu na Českou republiku. Na 54 procent dotázaných uvedlo, že bude špatný, 30 procent soudí, že to bude "půl napůl". O pozitivním vlivu je přesvědčeno jen pět procent lidí.

CVVM provedlo průzkum v době od 20. června do 2. července mezi tisícovkou respondentů starších 15 let.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KH

Karel Holub

6.8.2020 16:05
Tak evidentně mínění tu lidi mají dobré, tak ještě aby došlo k samotným činům a začali proto něco dělat a nezůstalo jen u planých slov. Dneska už třeba můžeme odebírat i zelenou energii od dodavatelů jako je bezDodavatele a i když se to třeba nezdá tak je to posun zas o další level kupředu.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist