https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranci-prirody-v-new-yorku-nasli-holuba-ktereho-nekdo-nabarvil-na-ruzovo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochránci přírody v New Yorku našli holuba, kterého někdo nabarvil na růžovo

4.2.2023 00:31 | NEW YORK (ČTK)
"Prosím, nikdy nevypouštějte domácí ptáky do přírody. Při svatbách, pohřbech, oslavách, uměleckých projektech ani žádné jiné příležitosti," uvedl WBF. "Uhynou hlady nebo se stanou něčí kořistí." Ilustrační foto
"Prosím, nikdy nevypouštějte domácí ptáky do přírody. Při svatbách, pohřbech, oslavách, uměleckých projektech ani žádné jiné příležitosti," uvedl WBF. "Uhynou hlady nebo se stanou něčí kořistí." Ilustrační foto
Foto | Rev Stan / Flickr
Newyorské skupině ochránců přírody se podařilo zachránit růžového holuba, který se vyhládlý a zubožený potloukal po Madison Square Parku na Manhattanu. Domácí holubi mohou mít celou škálu barev, ale růžová mezi ně nepatří. Ochránci ze skupiny Wild Bird Fund (WBF) předpokládají, že byl pták zřejmě nabarven na růžovo kvůli večírku, při němž nastávající rodiče odhalují pohlaví miminka, napsal zpravodajský server The Guardian.
 

"Jako by nestačilo, že ten ubohý domácí holub není schopný si ve volné přírodě hledat sám potravu nebo uniknout predátorům. Růžová barva peří z něj dělá ještě větší terč," uvedla v prohlášení skupina, která se holuba plemene king ujala a kvůli barvě peří mu dala jméno Flamingo - plameňák.

"Prosím, nikdy nevypouštějte domácí ptáky do přírody. Při svatbách, pohřbech, oslavách, uměleckých projektech ani žádné jiné příležitosti," uvedl WBF. "Uhynou hlady nebo se stanou něčí kořistí. Když uvidíte v divočině celého bílého holuba, anebo jakéhokoli krotkého holuba, který vypadá ztraceně, potřebuje vaši pomoc. Odchyťte ho a doneste do ptačí nebo zvířecí záchranné stanice," dodala skupina.

V září loňského roku se záchranná charitativní skupina v New Jersey ujala celého hejna domácích holubů, kteří byli při příležitosti večírku s odhalením pohlaví obarveni na růžovo a vypuštěni. "Tihle mladí, domácí holubi nemají tušení, jak přežít ve volné přírodě," uvedli tehdy její zástupci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

4.2.2023 13:05
"Podařilo se jim zachránit" holuba?

A co budou dělat příště - zachraňovat potkana, kterého neznámý sadista přiotráví jedem?
Odpovědět
Homo Destruktor

Homo Destruktor

4.2.2023 16:44 Reaguje na Viktor Šedivý
...Warhol, nebo Marhoul...
Odpovědět
PP

Petr Pekařík

5.2.2023 17:59
Tak zrovna plemeno americký king skoro nelétá ( tvar těla a vysoká hmotnost) - skupina slepičáci.
Takže ho na té trachtaci asi měli jako mazlíka , co jen chodil po stolech a nikam neodlétal. Amíci věří všemu
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist