Odstartoval mezinárodní Měsíc školních zahrad. Letos se poprvé připojují školy v Česku
K Měsíci školních zahrad se může přidat jakákoliv škola - mateřská, základní i střední. Způsob zapojení je zcela libovolný: od originálně pojaté hodiny pod širým nebem, přes relaxování v přírodě, až po zorganizování akce pro rodiče nebo místní komunitu. Cílem květnových aktivit může být mimo jiné to, že si školy pečlivě zmapují současné bariéry i nevyužité příležitosti svých zahrad a odpíchnou se tak k jejich vylepšení. A je to zároveň skvělá příležitost, jak k prostředí školních zahrad přitáhnout pozornost rodičů, zřizovatelů i širší veřejnosti a ukázat, proč stojí za to ho rozvíjet.
Toto krátké video říká, co vše děti potřebují zažít, pro to, aby se mohly zdravě a všestranně rozvíjet. Svět her, výzev, poznání, péče a pospolitosti začíná hned pod školními okny.
Důležité je sdílení zážitků a zkušeností škol. Jak dát o svém zapojení vědět, kde čerpat náměty na venkovní aktivity, kdo už aktivně podporuje Měsíc školních zahrad, nebo jaké odměny se nabízejí nejnápaditějším účastníkům - to vše i další podstatné informace nabízí web www.mesicskolnichzahrad.cz.
Aktivní uživatelé Facebooku mohou zavítat do skupiny Školní zahrada, kde se budou každý týden během května objevovat originální náměty na venkovní aktivity. Při hledání inspirace mohou zájemci sáhnout také po Průvodci aktivitami venku. Volně dostupná publikace zaznamenala od svého zveřejnění na konci března přes 700 stažení.
Původcem myšlenky Měsíce školních zahrad je Mezinárodní asociace školních hřišť a zahrad (ISGA). Kromě Nadace Proměny Karla Komárka, která je členskou organizací ISGA, se k akci v České republice aktivně připojují také další organizace, které podporují širší využití školních zahrad a vzdělávání dětí venku.
Kontakt pro účastníky Měsíce školních zahrad: info@mesicskolnichzahrad.cz.
reklama