https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/odstartoval-mezinarodni-mesic-skolnich-zahrad-a-letos-se-poprve-pripojuji-take-skoly-v-cesku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Odstartoval mezinárodní Měsíc školních zahrad. Letos se poprvé připojují školy v Česku

5.5.2018 01:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Smyslem květové akce Měsíc školních zahrad je povzbudit pedagogy k tomu, aby školní zahrady, hřiště a dvorky začlenili do své každodenní praxe a trávili tak venku se svými žáky více času. Do akce se zapojují školy a organizace v bezmála třiceti zemích po celém světě. Informuje o tom Nadace Proměny Karla Komárka.
 

K Měsíci školních zahrad se může přidat jakákoliv škola - mateřská, základní i střední. Způsob zapojení je zcela libovolný: od originálně pojaté hodiny pod širým nebem, přes relaxování v přírodě, až po zorganizování akce pro rodiče nebo místní komunitu. Cílem květnových aktivit může být mimo jiné to, že si školy pečlivě zmapují současné bariéry i nevyužité příležitosti svých zahrad a odpíchnou se tak k jejich vylepšení. A je to zároveň skvělá příležitost, jak k prostředí školních zahrad přitáhnout pozornost rodičů, zřizovatelů i širší veřejnosti a ukázat, proč stojí za to ho rozvíjet.

Toto krátké video říká, co vše děti potřebují zažít, pro to, aby se mohly zdravě a všestranně rozvíjet. Svět her, výzev, poznání, péče a pospolitosti začíná hned pod školními okny.

Důležité je sdílení zážitků a zkušeností škol. Jak dát o svém zapojení vědět, kde čerpat náměty na venkovní aktivity, kdo už aktivně podporuje Měsíc školních zahrad, nebo jaké odměny se nabízejí nejnápaditějším účastníkům - to vše i další podstatné informace nabízí web www.mesicskolnichzahrad.cz.

Aktivní uživatelé Facebooku mohou zavítat do skupiny Školní zahrada, kde se budou každý týden během května objevovat originální náměty na venkovní aktivity. Při hledání inspirace mohou zájemci sáhnout také po Průvodci aktivitami venku. Volně dostupná publikace zaznamenala od svého zveřejnění na konci března přes 700 stažení.

Původcem myšlenky Měsíce školních zahrad je Mezinárodní asociace školních hřišť a zahrad (ISGA). Kromě Nadace Proměny Karla Komárka, která je členskou organizací ISGA, se k akci v České republice aktivně připojují také další organizace, které podporují širší využití školních zahrad a vzdělávání dětí venku.

Kontakt pro účastníky Měsíce školních zahrad: info@mesicskolnichzahrad.cz.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Blanka Štiková
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist