https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ornitology-napadli-na-plumlove-muzi-mysleli-si-ze-tyraji-labute
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ornitology napadli na Plumlově muži, mysleli si, že týrají labutě

28.8.2019 00:22 | PROSTĚJOV (ČTK)
Na pláži Podhradského rybníka v Plumlově napadli dva muži skupinu ornitologů. Stalo se tak při kroužkování labutí, důvodem konfliktu byla zřejmě snaha útočníků ochránit labutě před domnělým týráním. / Ilustrační foto
Na pláži Podhradského rybníka v Plumlově napadli dva muži skupinu ornitologů. Stalo se tak při kroužkování labutí, důvodem konfliktu byla zřejmě snaha útočníků ochránit labutě před domnělým týráním. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | DESOP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
Na pláži Podhradského rybníka v Plumlově napadli dva muži skupinu ornitologů. Stalo se tak při kroužkování labutí, důvodem konfliktu byla zřejmě snaha útočníků ochránit labutě před domnělým týráním. Incident, který byl doprovázen ranami pěstí i roztržením trika, se nakonec obešel bez zranění. Případem, který se stal v neděli, se policisté dál zabývají, informoval včera mluvčí prostějovské policie František Kořínek.
 

Napadení se odehrálo ve chvíli, kdy čtveřice ornitologů labutě přilákala krmivem, chytila je a při kroužkování je museli odborníci zasednout, což vyvolalo pozornost v nedalekém kempu. "Při kroužkování dvou labutí je jednačtyřicetiletý muž a patnáctiletý mladík svými těly zasedli, a tím je znehybnili, aby je mohli označit. V tom na místo z nedalekého autokempu přiběhli muži ve věku 45 a 51 let," popsal mluvčí.

Starší z útočníků patnáctiletého kroužkovatele podle policie udeřil a po uchopení za triko s ním prudce smýknul do strany, až mladík upadl. "Poté měl útočník fyzicky napadnout i třiačtyřicetiletou spolupracovnici kroužkovatelů. Při incidentu ránu od jednačtyřicetiletého kroužkovatele utržil i starší z útočníků," doplnil Kořínek. Mladší muž se sporu zúčastnil podle policie pouze verbálně.

Policisté na místě u všech aktérů provedli dechovou zkoušku. Starší z útočníků nadýchal přes dvě promile, ostatní zkoušky byly negativní. Policisté případ vyšetřuje jako přestupek proti občanskému soužití a proti majetku.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

28.8.2019 06:36
Toto je příklad neadekvátního "zeleného aktu", ne to, že někdo upozorní stát, že nerespektuje svoje zákony a přitom se zastaví stavba dálnice....

Lidi vzbuďte se!

Odpovědět
MM

Milan Milan

28.8.2019 12:46
Je vidět že ekologické neziskovky i PR agentury odvedli skvělou práci, část lidí má opravdu v hlavách ekozmatek a někteří totálně vymeteno.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist