https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostravska-borsodchem-se-zavazala-k-opatrenim-pro-zlepseni-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostravská BorsodChem se zavázala k opatřením pro zlepšení ovzduší

15.5.2018 03:33 | OSTRAVA (ČTK)
Ostravská chemička s devadesátiletou tradicí produkuje suroviny pro výrobce polyuretanových, pryžových, farmaceutických, zemědělských a potravinářských výrobků a zařízení na úpravu vody. Téměř veškerou produkci vyváží. Chemička je dceřinou firmou maďarského holdingu BorsodChem, pro níž je významným dodavatelem anilinu. / Ilustrační foto Ostravy
Ostravská chemička s devadesátiletou tradicí produkuje suroviny pro výrobce polyuretanových, pryžových, farmaceutických, zemědělských a potravinářských výrobků a zařízení na úpravu vody. Téměř veškerou produkci vyváží. Chemička je dceřinou firmou maďarského holdingu BorsodChem, pro níž je významným dodavatelem anilinu. / Ilustrační foto Ostravy
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Moravskoslezský kraj uzavřel s další firmou dobrovolnou dohodu, která má přispět ke zlepšení kvality ovzduší v regionu. Chemička BorsodChem MCHZ se v ní zavázala mimo jiné k tomu, že minimálně 20 procent všech investičních prostředků každý rok investuje do ekologických a bezpečnostních opatření. Včera to sdělila mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.
 

Stejně jako Třinecké železárny, se kterými už kraj dobrovolnou dohodu uzavřel, také společnost BorsodChem se zavázala i k údržbě a úklidu svých komunikací a zeleně. Předpokládá se rovněž, že firma vysadí novou zeleň minimálně za dva miliony korun.

"Uvědomujeme si obecně dopad průmyslové činnosti na kvalitu ovzduší a vliv na životní podmínky obyvatel. Proto se snažíme v co největší míře využívat nejlepší dostupné technologie v ekologizaci provozů, a zároveň pomáhat i jinými způsoby k jejich trvalému zlepšování," uvedl jednatel společnosti BorsodChem MCHZ Přemysl Antecký.

Kraj slíbil mimo jiné zvýšit náklady na nadlimitní čištění pozemních komunikací, které spravuje. Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) už dříve řekl, že uzavírání dobrovolných dohod s významnými průmyslovými podniky a opatření nad rámec legislativy jsou jednou z možností, jak překonat image kraje s mimořádně znečištěným vzduchem.

"V současné době jednáme s dalšími významnými průmyslovými podniky v regionu o možnostech uzavření dobrovolných dohod. Závazky těchto provozovatelů se budou lišit v závislosti na umístění jejich provozů, charakteru jejich činnosti i na finančních možnostech," uvedla hejtmanova náměstkyně pro životní prostředí Jarmila Uvírová (ANO).

Ostravská chemička s devadesátiletou tradicí produkuje suroviny pro výrobce polyuretanových, pryžových, farmaceutických, zemědělských a potravinářských výrobků a zařízení na úpravu vody. Téměř veškerou produkci vyváží. Chemička je dceřinou firmou maďarského holdingu BorsodChem, pro níž je významným dodavatelem anilinu. Vlastníkem holdingu je čínská Wanhua Industrial Group.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist