https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/papez-frantisek-ocenil-rybare-kteri-lovi-a-tridi-odpadky-z-more
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Papež František ocenil rybáře, kteří loví a třídí odpadky z moře

20.1.2020 00:33 | VATIKÁN (ČTK)
Papež František v sobotu na setkání ve Vatikánu ocenil italské rybáře, kteří odklízí ze znečištěného moře odpadky, které jim uvíznou v sítích. / Ilustrační foto
Papež František v sobotu na setkání ve Vatikánu ocenil italské rybáře, kteří odklízí ze znečištěného moře odpadky, které jim uvíznou v sítích. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Papež František v sobotu na setkání ve Vatikánu ocenil italské rybáře, kteří odklízí ze znečištěného moře odpadky, které jim uvíznou v sítích. Rybáři z italského města San Benedetto del Tronto každý týden dobrovolně posbírají asi tunu odpadu, který se snaží roztřídit, aby mohl být recyklován, informovala agentura AFP.
 

"Rád bych vám vyjádřil své zvláštní uznání za vyčištění mořského dna," řekl papež František rybářům. "Tato iniciativa je velmi důležitá vzhledem k obrovskému množství odpadu, zejména plastového, který jste vylovili, ale i kvůli tomu, že by tento model mohl být inspirací i pro další italské či zahraniční oblasti," dodal. Asi 60 procent odpadu, který rybáři sesbírají, tvoří plasty.

Podle papeže je projekt skvělým příkladem toho, jak může občanská společnost přispět k řešení celosvětových problémů. Odhaduje se, že 80 procent odpadu v moři pochází z pevniny a 20 procent z lodí a z rybářského průmyslu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

20.1.2020 11:22
František je borec!
Odpovědět
RV

Richard Vacek

20.1.2020 12:30
A mají italové čističky? Nebo to vyčistí moře?
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist