https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/plamenak-ktery-v-roce-2005-utekl-z-kansaske-zoo-byl-spatren-v-texasu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Plameňák, který v roce 2005 utekl z kansaské zoo, byl spatřen v Texasu

2.4.2022 00:55 (ČTK)
Plameňáci malí
Plameňáci malí
Jeden ze dvou plameňáků, kteří během bouře před 17 lety unikli ze zoologické zahrady v Kansasu, byl opět spatřen na pobřeží Texasu. S odvoláním na ochránce přírody o tom informovala agentura AP.
 

Plameňák malý, známý jako "číslo 492" podle kroužku na noze, byl zachycen na videu, které 10. března natočil ekologický aktivista poblíž texaského města Port Lavaca. Na záběrech bylo možné rozeznat číslo na kroužku.

Pták spolu s dalším plameňákem uletěl ze zoo v okrese Sedgwick během bouřlivé noci v červnu 2005. Zaměstnanci ještě ptákům nepřistřihli křídla, aby jim zabránili v letu, což usnadnilo jejich útěk.

Zatímco druhého plameňáka už nikdy nikdo neviděl, plameňák č. 492 byl několikrát spatřen ve Wisconsinu, Louisianě a Texasu, někdy i s dalšími volně žijícími plameňáky. Zaměstnanci zoo se nikdy nepokusili uprchlíka odchytit; obávali se, že by přitom mohli vyrušit ostatní volně žijící plameňáky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Pe

Petr

2.4.2022 09:06
Přeju mu svobodu, měl štěstí v neštěstí.
Co je to za zvyk zavírat divoká zvířata do klecí?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist