https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/plzensky-kraj-rozdeli-23-mil-kc-navic-na-kotlikove-dotace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Plzeňský kraj rozdělí 23 milionů navíc na kotlíkové dotace

30.12.2016 12:42 | PLZEŇ (ČTK)
Plzeňský kraj rozdělí dalších 23,1 milionu korun v dotačním programu na pořízení ekologického vytápění v domácnostech. K původním 231 milionům korun, které kraj letos dostal od státu a ve dvou výzvách rozdělil mezi žadatele na tak zvané kotlíkové dotace, rozhodlo ministerstvo životního prostředí navýšit sumu o deset procent. Kraj už nebude vypisovat novou výzvu, peníze rozdělí žadatelům, na jejichž podané žádosti už v poslední výzvě nezbyly peníze a zůstali v zásobníku žádostí, řekla ČTK vedoucí oddělení mediální komunikace a marketingu krajského úřadu Šárka Stará.
 

Nově alokované peníze by měly být podle ní využity výhradně na podporu obnovitelných zdrojů energie, tedy na kotle na biomasu a na tepelná čerpadla. Na nový ekologický zdroj tepla získají žadatelé od státu díky dotaci EU nejvíce 85 procent nákladů, maximálně 150.000 Kč.

Podávání žádostí na kotlíkové dotace v první výzvě vyhlásil kraj 20. ledna a lidé se mohli hlásit do 31. března. Peníze byly vyčerpané 29. února. Druhou výzvu otevřel kraj na svých webových stránkách 19. září v 8:00. Alokovaných 73 milionů korun bylo žadateli naplněno už v 10:13, kdy se muselo podávání žádostí uzavřít. Otevřel se ale zásobník žádostí, které mají být využity, pokud by vypadl někdo z uspokojených žadatelů. V první výzvě uspělo 1283 žadatelů, v druhé výzvě bylo podáno 636 žádostí. "V současné době probíhá jejich kontrola," dodala Stará.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Lada Pešková
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist