https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pobliz-prazskeho-letiste-se-otevira-nove-muzeum-dinosauru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Poblíž pražského letiště se otevírá nové muzeum dinosaurů

4.10.2021 01:02 | TUCHOMĚŘICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Fausto García-Menéndez / Unsplash
Nové soukromé muzeum dinosaurů se dnes otevírá Tuchoměřicích u Prahy. Vzniklo v areálu POP Airport a jeho dominantou bude 24 metrů dlouhá kostra diplodoka, býložravého dinosaura z konce jurského období. Dinosauria Museum Prague také návštěvníkům nabídne realistické modely tyranosaura rexe a největšího létajícího ptakoještěra v životní velikosti, virtuální realitu, sbírku více než 6000 zkamenělin a minerálů či galerie nejznámějších českých tvůrců paleoartu Zdeňka Buriana, Karla Zemana a Jana Sováka. ČTK o tom informoval Ondřej Pechar za skupinu Kaprain.
 

Vedle zmíněných exponátů najdou zájemci v muzeu také dvojici mosasaurů a Triceratopse horrida. "Náš triceratops patří mezi nejzachovalejší exempláře svého druhu. Díky zahojeným zraněním, která jsou rozeznatelná na jeho hlavě, předpokládáme, že přežil útok nejobávanějšího predátora T-rexe," uvedl paleontolog muzea Štěpán Pícha.

Souboj obou jedinců dokresluje model tyranosaura v životní velikosti i rozšířená realita. Dalším modelem je obří létající ptakoještěr quetzalcoatlus. Ten se díky rozpětí křídel přes 11 metrů vznáší nad interaktivním světem fantazie, ve kterém se zabaví mladší návštěvníci. Najdou v něm bludiště či naučné hry.

Součástí muzea je také Geosvět, sbírka více než 6 000 exponátů minerálů vznikala více než 50 let. Ty pochází z 25 expedic do 20 různých zemí.

V prostorách tuchoměřického centra POP Airport se má podle výkonné ředitelky skupiny Kaprain Romany Benešové na konci roku otevřít největší krytý zábavní park v České republice.

Skupina Kaprain vznikla v roce 2013 a od počátku je aktivní ve třech klíčových sektorech, jimiž jsou průmysl, nemovitosti a finance. Později k tomu přidala i chemii.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

OT

Ota Tyla

21.1.2022 10:58
Máme v plánu jet do hotelu Golf, tak by mě něco takového zajímalo
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist