https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podpora-thunbergove-od-manzelky-ministra-mnuchina-trvala-kratce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Podpora Thunbergové od manželky ministra Mnuchina trvala krátce

27.1.2020 00:19 (ČTK)
Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. / Ilustrační foto
Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Na instagramu v sobotu napsala, že souhlasí s tím, za co sedmnáctiletá Švédka bojuje. Jak informovala stanice CNN, vzkaz tam vydržel jenom několik minut, než byl smazán. Mnuchin předtím Thunbergové doporučil, aby nejprve vystudovala ekonomii a pak poučovala ostatní.
 

"Stojím v té věci za Gretou (ani já nemám diplom z ekonomie)," napsala Lintonová.

Thunbergová byla minulý týden na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu a kritizovala tam politiky za to, že podle ní neberou ohled na výzvy skoncovat s využíváním fosilních paliv. "A co ona vlastně je? Je snad hlavní ekonomka?" reagoval Mnuchin na tiskové konferenci a doporučil Švédce, aby vystudovala ekonomii. Později vysvětloval, že žertoval.

Thunbergová na Mnuchinovu kritiku reagovala zveřejněním grafu o uhlíkovém rozpočtu, v němž se odráží spalování fosilních paliv. Napsala k tomu, že dotace fosilních paliv a investice do nich jsou v rozporu s cíli snižovat množství skleníkových plynů. "Takže nám buď objasněte, jak chcete snížení (emisí) dosáhnout, anebo vysvětlete budoucím generacím a těm, na něž už klimatické změny dopadají, proč se máme vzdát našich klimatických závazků," napsala Thunbergová.

Lintonová ji podpořila svým vzkazem na instagramu: "Musíme zásadně snížit využívaní fosilních paliv. Bojuj dál @gretathunberg." Vzkaz ale do 30 minut z instagramu zmizel.

Mnuchin není jediný člen americké administrativy, kdo se snaží Thunbergovou zesměšnit. Prezident Donald Trump jí doporučil, aby si vyřešila svůj problém se zvládáním hněvu a zašla si s kamarádkou na dobrý film.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KP

Karel Ploranský

30.1.2020 12:34
Gretu Thunbergovou nelze zesměšnit. Je směšná sama od sebe. Přesněji: Je směšný ten humbuk, který se kolem ní rozpoutal a byl směšný dokonce i předtím, než se provalilo, jaké má ten Gretin "aktivismus" pozadí. Protože ta moudra, která hlásá, věděl každý i bez ní - a jen to hlásat je k ničemu, dokud někdo nezačne nabízet také smysluplná řešení.
Jenže bohužel, 90 % z toho, co se v reakci na Gretu a na další klimaalarmisty prosazuje, má do smysluplného řešení hodně daleko. Naopak, většiny těch kroků budeme za pár let trpce litovat.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist