https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-proveruje-uhyn-desitek-ryb-v-potoce-a-rybnice-v-otine-u-j.hradce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie prověřuje úhyn desítek ryb v potoce a rybníce v Otíně u Jindřichova Hradce

11.4.2021 19:32 | JINDŘICHŮV HRADEC (ČTK)
Policie prověřuje úhyn ryb v potoce a rybníku v Otíně u Jindřichova Hradce. O pomoc žádá případné svědky. Voda v potoce Řečička byla pravděpodobně znečištěná neznámou látkou, policisté tam našli několik desítek mrtvých ryb, uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Vzniklá škoda podle něj ještě nebyla upřesněná.
 

"Policisté na lince 158 přivítají jakékoliv svědectví, například zda někdo nemyl vozidlo v sousedství potoka, nebo zda někdo u potoka nemanipuloval s nějakými nádobami a podobně," uvedl Matzner.

Oznámení o možné otravě ryb dostala policie v sobotu večer. Na místo přizvala pracovníka odboru životního prostředí. Vzorky vody odebrali hasiči, kteří také zastavili přítok vody do rybníka, aby se škody na rybách nezvyšovaly.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist