https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-ve-varsave-vysetruje-uhyn-koz-na-ostrove-na-visle
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie ve Varšavě vyšetřuje úhyn koz na ostrově na Visle

3.10.2019 00:13 (ČTK)
Policie ve Varšavě vyšetřuje případ úhynu poloviny stáda koz, které měly od jara do podzimu spásat vegetaci na jednom z ostrovů na řece Visle a usnadnit tak ptákům hnízdění. / Ilustrační foto
Policie ve Varšavě vyšetřuje případ úhynu poloviny stáda koz, které měly od jara do podzimu spásat vegetaci na jednom z ostrovů na řece Visle a usnadnit tak ptákům hnízdění. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policie ve Varšavě vyšetřuje případ úhynu poloviny stáda koz, které měly od jara do podzimu spásat vegetaci na jednom z ostrovů na řece Visle a usnadnit tak ptákům hnízdění. Zbylo jich tam asi 30, mnoho z nich prý není v dobrém stavu.
 

Uhynulých koz si v neděli odpoledne všiml jistý člověk, který šel v okolí ostrova na procházku. Ochránci zvířat informovali městskou policii, že na místě je 12 kozích koster a že žijící zvířata jsou ve špatném stavu.

Kozy obývaly ostrov v rámci ekologického projektu varšavské radnice, které je pronajal jistý chovatel. Jde o muže původem z Dagestánu, který v Polsku žije přes deset let. O kozy se na ostrově staral jiný muž, údajně bezdomovec, podle kterého zvířata v určitém okamžiku začala být nemocná a hynout. Podle televize TVN Warszawa mršiny nejdříve házel do Visly, pak je zakopával do písku na ostrově v severní části polského hlavního města. Majitel koz úřady o problémech se zvířaty neinformoval, stěžoval si jen na to, že na ně útočí velcí psi. Podle mluvčí radnice Ewy Rogalové úředníci při kontrole začátkem srpna nezjistili žádné problémy. V úterý úřad v tiskovém prohlášení popřel, že uhynulá zvířata skončila v řece a písku.

Policie v úterý majitele koz obvinila z týrání zvířat, za což mu hrozí tři roky vězení. Muž se k činu nepřiznal a odmítl vypovídat.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist