https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policiste-na-slovenskych-hranicich-pomahali-u-predavani-medvidat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policisté na slovenských hranicích pomáhali u předávání medvíďat

10.4.2020 00:13 | ZLÍN (ČTK)
Medvědí mláďata (na snímku) na hranice přivezl chovatel ze Žatecka.
Medvědí mláďata (na snímku) na hranice přivezl chovatel ze Žatecka.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Policie České republiky
Policisté pomáhali v pondělí na hraničním přechodu v Brumově-Bylnici na Zlínsku při předávání medvíďat na slovenskou stranu. Dvě tříměsíční mláďata po domluvě s cizineckou policií na hranice přivezl chovatel ze Žatecka. Za dodržení hygienických pravidel si medvíďata převzali pracovníci zoologické zahrady v Liptovském Mikuláši, kde budou mít nový domov, sdělila v úterý policejní mluvčí Lenka Javorková. "Byla to jediná schůdná cesta, jak medvíďata na Slovensko dostat," uvedla.
 

Policisté ze Zlínského kraje se nyní kvůli pandemii nového typu koronaviru starají nad rámec standardní práce o kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem, a to ve Starém Hrozenkově a Strání na Uherskohradišťsku, Střelné a Velkých Karlovicích na Vsetínsku a právě v Brumově-Bylnici. "Prozatím zkontrolovali téměř 30.000 vozidel mířících do České republiky a přibližně stejný počet osob vyjíždějících z naší republiky. Do naší země nevpustili 326 osob, vycestovat z republiky odepřeli 403 lidem," uvedla Javorková.

Podle policistů sloužících na hranicích jsou lidé většinou k nařízením vlády a ministerským opatřením vstřícní. "Najdou se i jedinci, kteří upřednostňují své individuální potřeby, nechtějí nařízení respektovat a chovají se k policistům arogantně. Takoví lidé, pokud neuspějí na jednom místě, zkouší přejet přes hranice na vedlejších hraničních přechodech, ovšem neúspěšně, protože policisté si informace předávají a navíc se na všech místech dodržují opatření stejně," doplnila mluvčí.

Policie ocenila vstřícnost příhraničních obcí, jejichž představitelé jí pomohli a poskytli prostory a zázemí při zřizování odbavovacích míst na hraničních přechodech. Policisté, kteří slouží ve dvanáctihodinových službách, díky tomu mají technické zázemí a místa pro odpočinek.

Slovensko od středy obnovilo kvůli nákaze novým typem koronaviru kontroly na hranicích. V pondělí o tom rozhodl kabinet premiéra Igora Matoviče. Otevřeny jsou jen vybrané hraniční přechody, s Českou republikou to bude deset z 15 silničních přechodů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

10.4.2020 08:09
Jj, na Slovensku je silná populace medvědů. Třeba se mezi ně nějak vmáčknou...
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist