https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pozar-znicil-pres-200-hektaru-v-nejvetsim-polskem-narodnim-parku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Požár zničil přes 200 hektarů v největším polském národním parku

15.4.2020 00:26 (ČTK)
Biebrzańský národní park leží na severovýchodě Polska. / Ilustrační foto
Biebrzańský národní park leží na severovýchodě Polska. / Ilustrační foto
Požár, který v neděli zachvátil traviny a oblasti porostlé rákosím v Biebrzańském národním parku na severovýchodě Polska, zničil území o rozloze asi 220 hektarů. Včera o tom informovala správa největšího národního parku v Polsku, který je známý díky svým mokřadům a velkému počtu ptačích druhů.
 

Správa národního parku uvedla, že shořela hnízdiště vzácných druhů ptáků, s nimiž se lidé jen zřídka mohou setkat jinde v Polsku.

Požár o víkendu podle všeho vznikl kvůli tomu, že lidé přes výzvy ochránců přírody i hasičů vypalovali trávu. Hořelo na podmáčených místech, kam se záchranáři nemohli dostat s technikou a museli na místo dojít pěšky a hasili pomocí tlumnic a lopat, na pomoc jim přiletělo i letadlo. Práci jim komplikovalo sucho a požár rozdmýchával vítr.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

15.4.2020 07:17
Naštěstí ten park je natolik velký, že suchých porostů tam zůstalo ještě dost. Doufejme, že je to tamní poslední letošní požár.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist