https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-nebude-podporovat-akce-kde-jsou-pouzity-jednorazove-obaly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha nebude podporovat akce, kde jsou použity jednorázové obaly

18.12.2019 00:20 | PRAHA (ČTK)
Pražský magistrát přestane podporovat akce, na kterých jsou používány jednorázové obaly nebo výrobky, nebude je používat ani magistrát. / Ilustrační foto
Pražský magistrát přestane podporovat akce, na kterých jsou používány jednorázové obaly nebo výrobky, nebude je používat ani magistrát. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Magistrát hl. m. Prahy
Pražský magistrát přestane podporovat akce, na kterých jsou používány jednorázové obaly nebo výrobky, nebude je používat ani magistrát. Cílem je omezit produkci zejména plastového odpadu. K dodržování závazku budou vyzvány rovněž městské organizace a firmy. Novinářům to v pondělí po jednání radních řekl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Praha se tak ztotožňuje z evropskou směrnicí o omezení odpadu z letošního června.
 

"Pořadatelé a organizátoři akcí, kteří se nebudou chovat šetrně k životnímu prostředí a nezamezí používání jednorázových plastových obalů a nádobí, již nedostanou od Prahy žádnou formu podpory," řekl Hlubuček.

Nařízení tak konkrétně znamená, že podporované akce budou muset například nahradit plastové láhve s vodou džbánky či karafami. Stejně tak budou muset plastové nádobí vyměnit za keramické a klasické příbory nebo balené smetánky do kávy za rozlévané mléko. Používán již nebude balený cukr nebo kapslové kávovary a vyměněny budou plastové kelímky v automatech na nápoje za ekologické. Zaměstnancům budou muset úřad a firmy umožnit třídit odpad.

Pražští zastupitelé letos v červnu vyhlásili klimatický závazek, při kterém chce vedení města do roku 2030 snížit množství emisí oxidu uhličitého o 45 procent. Do roku 2050 vedení města chce, aby byla metropole bezuhlíková. Město se rovněž rozhodlo zavést do svého fungování principy takzvané cirkulární ekonomiky, při níž nevzniká odpad.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist