https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pripad-zeny-ustknute-mambou-v-hlubocepich-policie-odlozila
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Případ ženy uštknuté mambou v Hlubočepích policie odložila

18.2.2019 15:50 | PRAHA (ČTK)
Mambu se podařilo odchytit po třech dnech v nedaleké zahrádkářské osadě.
Mambu se podařilo odchytit po třech dnech v nedaleké zahrádkářské osadě.
Licence | Volné dílo (public domain)
Pražská policie odložila vyšetřování říjnového úmrtí třicetileté ženy z pražských Hlubočep, která zemřela po uštknutí mambou zelenou. Nestal se trestný čin. Na webu to dnes uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zemřelá žena byla pravděpodobně majitelkou mamby, která na začátku října unikla z domu v Hlubočepích. Hada, k jehož chovu neměla povolení, se podařilo odchytit po třech dnech v nedaleké zahrádkářské osadě. Policie už dřív uvedla, že podle pitvy žena zemřela po působení neurotoxinu hadího jedu.

 

Rybanský počátkem prosince oznámil, že na smrti ženy policie neshledala zavinění dalšího člověka. "Protože ve věci nejde o podezření z trestného činu, policejní orgán celou věc odložil," uvedl dnes.

Ženu po uštknutí resuscitovali zdravotničtí záchranáři, v nemocnici dostala antisérum. Zdravotníci ji udržovali v umělém spánku. Zemřela po téměř dvou týdnech. Podle herpetologa Tomáše Bublíka, u kterého mamba po odchycení zůstala, had zřejmě nebyl z odchovu, ale byl odchycen v přírodě.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist