https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rakovnicky-akvapark-vyuzije-novou-technologii-na-cisteni-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rakovnický akvapark využije novou technologii na čištění vody

24.7.2022 00:35 | RAKOVNÍK (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Rakovnický akvapark využije novou technologii na čištění vody, dosud bylo nutné její část vypouštět do kanalizace. Nyní zůstane po úpravě v bazénu. Roční úspora nákladů by měla dosáhnout podle odhadů až jeden milion korun, náklady na pořízení technologie budou kolem tří milionů korun. Město vypsalo tendr, řekla ČTK mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.
 

Podle podmínek zveřejněné soutěže by instalace nových technologií měla být hotová na konci letošního listopadu. Akvapark byl kompletně opraven a modernizován v letech 2018 a 2019, tehdy zvolený způsob čistění, technologie zakončená pískovými filtry, tvoří částečně odpadní vodu, kterou nelze dál vyčistit, a proto odtéká do kanalizace. "V současné době se na trh dostala možnost odpadní vodu z pískových filtrů, která již nelze použít, dále vyčistit za pomoci ozonu a dál využít v bazénu," popsala Hradilová.

Úprava zajistí čištění na kvalitu pitné vody. "Ozon rozloží vše ve vodě na základní částice, které jsou následně efektivně odfiltrovány s minimem prací vody. Voda je z tohoto principu bakteriologicky i mikrobiologicky dezinfikovaná," doplnila mluvčí. Kromě úspory vody, kterou je nyní třeba doplňovat, představuje novinka také úsporu nákladů na její ohřívání, protože při tomto způsobu čištění ztratí voda teplotu jen minimálně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist