https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rodina-v-usa-zachranila-zatoulane-stene-ale-vyklubal-se-z-nej-kojot
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rodina v USA zachránila zatoulané štěně, ale vyklubal se z něj kojot

15.5.2022 00:42 (ČTK)
Podle odborníků není nijak nezvyklé zahlédnout v této roční době kolem silnice mláďata kojotů či lišek. Právě se dostávají do věku, kdy začínají zkoumat svět kolem sebe a toulat se dál od rodiny. Ilustrační foto
Podle odborníků není nijak nezvyklé zahlédnout v této roční době kolem silnice mláďata kojotů či lišek. Právě se dostávají do věku, kdy začínají zkoumat svět kolem sebe a toulat se dál od rodiny. Ilustrační foto
Foto | Bryan / Flickr
Dost velké překvapení čekalo na rodinu z amerického státu Massachusetts, která se začala starat o chundelatého tvorečka s velkýma očima, o němž si myslela, že jde o zatoulané štěně. Ovšem brzy začala mít podezření, že její "štěňátko" vlastně nemusí být pes - a přivolaní záchranáři ze střediska pro volně žijící zvířata v Nové Anglii potvrdili, že si rodina domů ve skutečnosti dovezla mládě kojota, napsal zpravodajský server CNN.
 

Malý sameček se podle zachránců potuloval zmatený a rozrušený kolem silnice, a proto ho naložili do auta a odvezli domů. "Když si uvědomili svůj omyl, zavolali nám," řekli zástupci střediska; neziskové organizace, která zdarma poskytuje veterinární péči pěti tisícovkám zvířat ročně.

Podle odborníků není nijak nezvyklé zahlédnout v této roční době kolem silnice mláďata kojotů či lišek. Právě se dostávají do věku, kdy začínají zkoumat svět kolem sebe a toulat se dál od rodiny. V případě malého kojotího samečka není jasné, jestli se jen vydal příliš daleko od svých rodičů, anebo jestli jeho matka nebyla zraněna nebo zabita.

Mládě, kterému je asi pět nebo šest týdnů, dostalo první sérii očkování a středisko ho odchová do věku, než bude možné ho vypustit zpátky do přírody. Společnost mu bude dělat asi čtyřtýdenní osiřelá samička. Vychovávat kojoty společně s alespoň jedním dalším příslušníkem jejich druhu je klíčové, protože tyto psovité šelmy jsou společenská zvířata.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

15.5.2022 08:00
nejspíš byl Kojotem od narození...kdy by se měl tedy vyklubávat?
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

15.5.2022 20:28 Reaguje na Jaroslav Řezáč
Štěně jako štěně. Akorát štěně piva se trochu odlišuje.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist