https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ruska-baletka-tancila-na-ledu-za-zachranu-labutiho-jezera
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ruská baletka tančila na ledu za záchranu "Labutího jezera"

9.3.2021 09:51 | PETROHRAD (ČTK)
Krátké představení Ilmiry Bagautdinovové na zamrzlém pobřeží bylo výrazem nesouhlasu se zamýšlenou stavbou přístavu asi 100 kilometrů západně od Petrohradu.
Krátké představení Ilmiry Bagautdinovové na zamrzlém pobřeží bylo výrazem nesouhlasu se zamýšlenou stavbou přístavu asi 100 kilometrů západně od Petrohradu.
Baletka petrohradského Mariinského divadla natočila video, kde při minus 15 stupních tančí na ledu pasáže z Čajkovského Labutího jezera. Chtěla tím upozornit na možnou ekologickou katastrofu na pobřeží Finského zálivu, kde elegantní bílí opeřenci hnízdí. Informovovala o tom stanice BBC.
 

Krátké představení Ilmiry Bagautdinovové na zamrzlém pobřeží bylo výrazem nesouhlasu se zamýšlenou stavbou přístavu v zátoce Batarejnaja asi 100 kilometrů západně od druhého největšího ruského města Petrohradu. Přístav by podle místních obyvatel způsobil značné škody na životním prostředí, zejména na čistotě vody. Zahájili proto petici, v níž prezidenta Vladimira Putina vyzývají k zastavení projektu a zachránění zdejší pláže před zničením.

K nápadu zatančit scény z Labutího jezera přiměla Bagautdinovovou skutečnost, že v oblasti hnízdí mimo jiné právě labutě. Snímek, v němž na třeskutém mrazu vystupuje v klasickém baletním kostýmu, natočila s kolegy, kteří rovněž podporují myšlenku, že toto jedinečné místo musí zůstat zachováno.

"Nikdy jsem se nevěnovala ekologickému aktivismu. Nebyl to projekt, byl to křik duše," řekla BBC baletka. "Doufáme, že převládne příroda, krása a harmonie," dodala.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

11.3.2021 17:54
Blahoslavení chudí duchem nebot jejich jest kralovství nebeské
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist