https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/safilo-bude-vyrabet-slunecni-bryle-z-plastoveho-odpadu-z-more
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Safilo bude vyrábět sluneční brýle z plastového odpadu z moře

27.10.2020 11:53 | MILÁN (ČTK)
Brýle se budou vyrábět za použití recyklačního procesu, který umožňuje použití určitých plastů, jež se obvykle obtížně recyklují, a přeměňuje je na bezpečný materiál, uvedla firma. Ilustrační obrázek
Brýle se budou vyrábět za použití recyklačního procesu, který umožňuje použití určitých plastů, jež se obvykle obtížně recyklují, a přeměňuje je na bezpečný materiál, uvedla firma. Ilustrační obrázek
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | chezbeate / Pixabay
Italský výrobce brýlí Safilo plánuje vyrábět sluneční brýle z recyklovaného plastového odpadu z takzvané velké tichomořské odpadkové skvrny, největší z pěti hromad plastového odpadu plovoucích v oceánu. Limitovaná edice slunečních brýlí se bude vyrábět ve spolupráci s projektem The Ocean Cleanup, neziskovou nizozemskou ekologickou organizací, a je součástí snahy o udržitelné podnikání, uvedla agentura Reuters.
 

Brýle se budou vyrábět za použití recyklačního procesu, který umožňuje použití určitých plastů, jež se obvykle obtížně recyklují, a přeměňuje je na bezpečný materiál, uvedla firma.

Skvrna se nachází asi v polovině cesty mezi Havají a Kalifornií. Pokrývá odhadovanou plochu 1,6 milionu kilometrů čtverečních. To je oblast třikrát větší než Francie nebo více než 20krát větší než rozloha České republiky.

Brýle budou stát 199 USD (4600 Kč). Výroba limitované edice umožní vyčistit oblast odpovídající 24 fotbalovým hřištím, uvádí se v prohlášení.

"Doufáme, že poslouží jako další způsob, jak zvýšit globální povědomí o naléhavé potřebě odstraňovat plasty z našich vodních ekosystémů," řekl generální ředitel The Ocean Cleanup Boyan Slat. Generální ředitel Safila Angelo Trocchia dodal, že výroba brýlí dá plastu z oceánu druhý život.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PN

Pavlína Novinska

3.11.2020 22:32
Tak to já jsem si zrovna objednala nové polarizační brýle z oblíbeného obchodu mých kamarádek: https://www.hotovebryle.cz/ , ale rozhodně bych neváhala s koupí ani vámi zmíněných ekologických brýlí z plastového odpadu z moře. Je nutné se ekologii věnovat a dále ji šířit, hlavně mezi mladou populaci! ;-)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist