https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/slon-kaavan-uz-nebude-nejosamelejsim-na-svete.ze-zoo-v-islamabadu-preletel-do-kambodzske-rezervace-a-prida-se-k-stadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Slon Kaavan už nebude nejosamělejším na světě. Ze zoo v Islámábádu přeletěl do kambodžské rezervace a přidá se ke stádu

1.12.2020 08:57 | PHNOMPENH/ISLÁMÁBÁD (ČTK)
Šestatřicetiletý slon bude vypuštěn do přírodní rezervace, kde žije zhruba 600 další slonů. Kaavan byl mnoho let držen v islámábádské zoo na řetězu a bez kontaktu s dalšími slony.
Šestatřicetiletý slon bude vypuštěn do přírodní rezervace, kde žije zhruba 600 další slonů. Kaavan byl mnoho let držen v islámábádské zoo na řetězu a bez kontaktu s dalšími slony.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Slon Kaavan, který si kvůli nuzným podmínkách, ve kterých byl držen v zoologické zahradě v Islámábádu, vysloužil přívlastek nejosamělejšího slona na světě, přicestoval do Kambodže. V této zemi má začít nová etapa jeho života. Šestatřicetiletý slon bude totiž vypuštěn do přírodní rezervace, kde žije zhruba 600 další slonů, uvádí agentura Reuters. Kaavan byl mnoho let držen v islámábádské zoo na řetězu a bez kontaktu s dalšími slony. O jeho záchranu a přesun do rezervace usilovali ochránci zvířat. Na případ osamělého slona upozornila mimo jiné známá americká zpěvačka Cher, která přispěla na přepravu do Kambodže.
 

Ochránci zvířat měli obavy, jak bude slon snášet desetihodinový let. "Transport se obešel bez mimořádných událostí, což je to, co si přejete, když převážíte slona," uvedl veterinář Amir Khalil z organizace na ochranu zvířat Four Paws. Podle něj se Kaavan "choval jako častý cestující na palubě letadla".

Slona v Kambodži přivítal mluvčí ministerstva životního prostředí, podle kterého země poskytne zvířeti ideální domov. "Už nebude nejosamělejším slonem na světě," uvedl mluvčí. Podle ochránců zvířat je možné, že si Kaavan najde v rezervaci družku.

Ochránci zvířat usilovali o přesunu slona ze zoo od roku 2016. Kaavan zůstal v Islámábádu sám poté, co v roce 2012 zahynula na infekci jeho družka. Odborníci konstatovali, že podmínky, ve kterých bylo zvíře drženo v zajetí, ho poškodily fyzicky i duševně. Kvůli nevyhovujícím podmínkám pákistánský nejvyšší soud nařídil zastavit aktivity zoologické zahrady v Islámábádu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist