https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sopka-etna-opet-chrli-dym-a-lavu-mistni-letiste-zastavilo-provoz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sopka Etna opět chrlí dým a lávu, místní letiště zastavilo provoz Video

24.12.2018 00:21 | ŘÍM (ČTK)
Na italském ostrově Sicílie se opět probudila k životu sopka Etna, z níž se valí hustý dým a vytéká láva. / Ilustrační foto
Na italském ostrově Sicílie se opět probudila k životu sopka Etna, z níž se valí hustý dým a vytéká láva. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na italském ostrově Sicílie se opět probudila k životu sopka Etna, z níž se valí hustý dým a vytéká láva. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž v posledních hodinách byla v místě sopky zaznamenána neobvykle četná seizmická aktivita. Podle agentura ANSA byl dvě hodiny po poledni uzavřen letecký prostor nad mezinárodním letištěm v Katánii, které leží asi 60 kilometrů od Etny.
 

Podle expertů, kteří Etnu pravidelně sledují, zaznamenaly přístroje dnes do poledne asi 130 menších otřesů. Nejsilnější z nich měly sílu čtyři stupně. Z hory, která je vysoká přes 3000 metrů, vytéká lává z kráteru na jihovýchodním svahu.

Místní obyvatelé jsou ale na lehké probouzení Etny poměrně zvyklí, naposledy se tak stalo letos v létě. Někteří proto na twitteru komentují událost s nadhledem. "Slečna Etna předvádí vánoční show, za posledních pár hodin jsme cítili několik malých otřesů země," napsal například jeden z uživatelů sociální sítě.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist