https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stupne-vitezu-na-oh-2020-budou-z-recyklovanych-plastu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stupně vítězů na OH 2020 budou z recyklovaných plastů

13.6.2019 00:15 (ČTK)
Organizátoři olympijských her v Tokiu 2020 už dříve oznámili, že nejlepší sportovci budou dostávat medaile vytvořené z vyřazených elektronických přístrojů. / Ilustrační foto
Organizátoři olympijských her v Tokiu 2020 už dříve oznámili, že nejlepší sportovci budou dostávat medaile vytvořené z vyřazených elektronických přístrojů. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | olympic.cz
Organizátoři olympijských her v Tokiu 2020 už dříve oznámili, že nejlepší sportovci budou dostávat medaile vytvořené z vyřazených elektronických přístrojů. Nyní pořadatelé uvedli, že z recyklovaného materiálu - a to z plastu - budou i stupně vítězů.
 

Nevyužité plastové výrobky z domácností budou moci japonští občané od 13. června odevzdávat do speciálních nádob ve více než 2000 obchodech místního řetězce supermarketů. Organizátoři doufají, že získají zhruba 45 tun plastů, které využijí k výrobě asi stovky pódií pro medailisty. Ty budou poté zpevněny hliníkem.

"Věříme, že tento projekt bude mít velký význam," uvedl na tiskové konferenci výkonný šéf organizačního výboru Toširo Muto.

Recyklované plastové lahve budou částečně využity také při tvorbě oblečení pro běžce s olympijskou pochodní. Medaile pro příští OH budou vyrobeny z kovu ze starých mobilních telefonů, tabletů či digitálních kamer.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

13.6.2019 06:05
Mohli by z těch recyklovaných plastů dělat i medaile.
Odpovědět
MM

Milan Milan

13.6.2019 11:25
"Organizátoři doufají, že získají zhruba 45 tun plastů..." hmmmmmm, to jako nebýt OH, tak by v Japan plasty nesbírali?????
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist