https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/svycarske-krmivo-pro-kravy-ma-zmirnit-globalni-oteplovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Švýcarské krmivo pro krávy má zmírnit globální oteplování

4.10.2018 00:35 | BIERE (ČTK)
Švýcarská firma chce přispět k boji proti globálnímu oteplování svým novým krmivem pro krávy. / Ilustrační foto
Švýcarská firma chce přispět k boji proti globálnímu oteplování svým novým krmivem pro krávy. / Ilustrační foto
Švýcarská firma chce přispět k boji proti globálnímu oteplování svým novým krmivem pro krávy. Podle ní skot zbytečně moc říhá a trpí plynatostí, a přispívá tak k tvorbě skleníkových plynů. Její nové krmivo má snížit emise metanu od hospodářských zvířat. Píše o tom například Reuters.
 

Podle firmy Agolin vyprodukuje jedna kráva ročně plyny, které odpovídají zhruba třem tunám oxidu uhličitého. Spoluzakladatel a výkonný ředitel firmy Kurt Schaller řekl agentuře Reuters, že jejich specializované krmivo může snížit tyto emise o deset procent. V EU je podle něj 25 až 28 milionů krav.

Organizace spojených národů uvádí, že chov hospodářských zvířat je zodpovědný za zhruba 18 procent skleníkových plynů, které přispívají ke globálnímu oteplování. Téměř čtvrtina pochází z plynatosti skotu.

Agolin tvrdí, že testy nového produktu také ukázaly, že může pomoci zvýšit dojivost a zlepšit využitelnost krmiva. To jsou výhody, které mohou zemědělci lépe změřit.

Zemědělcům sice zatím snížení produkce metanu nic nepřinese, to by se však v budoucnosti mohlo změnit, upozornila technická ředitelka Beatrice Zweifelová. Například v Kalifornii musejí farmáři snížit produkci metanu o 40 procent.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mr

4.10.2018 12:28
Tak, co mě hned napadlo, je neoddiskutovatelná skutečnost, že už kdosi naprosto z té plynatosti dobytka fakt úplně zblbl.
Odpovědět
MJ

Martin Jasan

4.10.2018 13:45 Reaguje na
Že něco nechápete, neznamená že to je "neodiskutovatelné".
Odpovědět
mr

4.10.2018 15:55 Reaguje na Martin Jasan
Od děcka mi rodiče vštěpovali, že přít se s určitými lidmi je přehlídka ztraceného času. Život mi dokázal, že měli pravdu. A váš názor leda zapadá do této skládanky.
Odpovědět
ig

4.10.2018 13:48
Nejvyšší čas rehabilitovat Buffalo Billa a další vybíječe bizonů. Vždyť oni nás vlastně uchránili před kravskými prdy o ekvivalentu 120 miliónů tun CO2 ročně :-)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist