https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sydney-opet-otevrelo-plaze-ktere-byly-zavrene-po-smrtelnem-utoku-zraloka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sydney opět otevřelo pláže, které byly zavřené po smrtelném útoku žraloka

18.2.2022 12:38 | SYDNEY (ČTK)
Úřady v australském městě Sydney opět otevřely pláže, které uzavřely po středečním smrtelném útoku žraloka. Podle agentury Reuters to bylo poprvé za posledních zhruba 60 let, co tato paryba ve vodách u Sydney zabila člověka. Obětí je podle médií pětatřicetiletý britský instruktor potápění Simon Nellist, policie ho zatím neidentifikovala.
 

Starosta části Randwick City uvedl, v oblasti už nebyli pozorováni žádní žraloci, a povolil tudíž opětovné otevření několika pláží, které úřady uzavřely ve čtvrtek. Týkalo se to také známé Bondi Beach.

Úřady poblíž místa útoku rozmístily zvukové návnady na žraloky, přičemž s pomocí dronů a vrtulníků pátrají, zda se jedinec, který na plavce zaútočil, stále ještě pohybuje v oblasti. Nástrahy nejsou pro zvířata smrtelné, jen zvíře nalákají na konkrétní zvuk, chytí ho na háček a čidlo přivolá hlídku. Ta potom žraloka přepraví dál od pláže.

Útoky žraloků v blízkosti pláží Sydney jsou vzácné díky přítomnosti speciálně navržených "žraločích sítí", které snižují možnost útoku těchto živočichů, podotkla agentura Reuters.

Nellist podle svých přátel zemřel zatímco trénoval na víkendovou plaveckou charitativní akci, kterou její pořadatelé kvůli tragické události mezitím zrušili. Do vod, kde ve středu zemřel, prý chodil plavat pravidelně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist