https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/trump-doporucil-thunbergove-aby-se-zklidnila-a-zasla-si-do-kina
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Trump doporučil Thunbergové, aby se zklidnila a zašla si do kina

13.12.2019 00:23 (ČTK)
Americký prezident Donald Trump doporučil ve svém včerejším ranním tweetu Švédce Gretě Thunbergové, která se stala symbolem mladých lidí dožadujících se účinnějšího boje proti klimatickým změnám, aby se zklidnila a šla raději s kamarádkou do kina. / Ilustrační foto
Americký prezident Donald Trump doporučil ve svém včerejším ranním tweetu Švédce Gretě Thunbergové, která se stala symbolem mladých lidí dožadujících se účinnějšího boje proti klimatickým změnám, aby se zklidnila a šla raději s kamarádkou do kina. / Ilustrační foto
Americký prezident Donald Trump doporučil ve svém včerejším ranním tweetu Švédce Gretě Thunbergové, která se stala symbolem mladých lidí dožadujících se účinnějšího boje proti klimatickým změnám, aby se zklidnila a šla raději s kamarádkou do kina. Thunbergová na to reagovala velmi rychle a získala si tím ocenění mnoha lidí, když svou charakteristiku na twitterovém účtu rozšířila v duchu Trumpova doporučení. Trump tweet napsal krátce potom, co časopis Time ve středu vyhlásil Thunbergovou osobností roku.
 

"Tak směšné. Greta musí zapracovat na svém problému zvládání hněvu a pak si zajít s kamarádkou na nějaký dobrý starý film! Zklidni se Greto!" napsal Trump.

Thunbergová, která trpí lehčí formou autismu, s reakcí neotálela. Svůj profil na twitteru promptně upravila takto: "Dospívající osoba, která pracuje na tom, jak zvládat hněv. Právě teď vychládá a s kamarádkou sleduje dobrý starý film."

Trump se o Thunbergové zmínil na twitteru už v září, kdy byla studentka v USA na klimatickém summitu OSN a pronesla na něm vzrušený kritický projev. "Vypadá jako velmi šťastná dívka, která se těší na jasnou a úžasnou budoucnost. To rád vidím," napsal tehdy Trump sarkasticky na twitteru. I tehdy Švédka pohotově změnila svou charakteristiku a ve svém profilu se popsala jako "velmi šťastná dívka, která se těší na jasnou a úžasnou budoucnost".

Thunbergovou kritizovali za její aktivity i další politici, kromě jiných i brazilský prezident Jair Bolsonaro. Nelíbila se mu její kritika zacházení s indiány, kteří chrání amazonský prales před kácením. Bolsonaro ji označil za spratka.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VF

Vilém FAMM

13.12.2019 12:24
Grétu mnozí kritizují, ale měli by si uvědomit, že díky ní se o ekologickém problému hovoří. Před 26-ti lety na problém upozornili vědci, ale světové elity to nezajímalo. Mladé dívce se vytýká, že nanavrhuje řešení. Ona jej však navrhuje - chce, abychom naslouchali rad vědců.
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

13.12.2019 14:09 Reaguje na Vilém FAMM
Nevím, kde žijete, ale zdá se mi, že jste "mimo mísu".

To jak se hovoří o těchto problémech, to je spíše tragédie. Celá diskuse je zcestná, tak jak jsou zcestné přijímané opatření. Je to jedna velká slepá ulička a výsledkem budou promarněné příležitosti. Investice budou proudit na nesprávné a marné projekty.
Odpovědět
JO

Jaroslav Olšanský

16.12.2019 14:32 Reaguje na Vilém FAMM
Potíž je v tom, že co dva vědci, to tři názory. To je také důvod, proč se jen kecá ale nic nedělá, protože ani vědecká obec se nedokáže shodnout. A právě toho zneužívají lobistické klany k dojení peněz.Ostatně- pomatený švédský fracek se zanedbanou výchovou a vražedným kukučem není nic jiného než jejich loutkou. Momentálně maňáska odkládají, protože ulítla z i tak mizerného scénáře
Odpovědět
Jiří Makoň

Jiří Makoň

14.12.2019 07:46
trpí lehčí formou autismu? Spíš velkou mezerou ve vzdělání, které zanedbává. Ovzduší nejvíce znečišťují sopky - jak jim to zakážeme? Následuje metan ze zmrzlé země Sibiře /zas to Rusko/ a ze skotu obou částí Ameriky. To první neovlivníme , to druhé může Greta zkusit. A pak někde 10 % je ovlivnitelná činnost člověka, včetně těchto bojovníků co říkají - my jsme jen studenti - vy navrhněte opatření a my to posoudíme.
Odpovědět
JO

Jaroslav Olšanský

16.12.2019 14:20
První dobrá rada Donalda Trumpa.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist