https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tygr-v-newyorske-zoo-mel-pozitivni-test-na-koronavirus
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tygr v newyorské zoo měl pozitivní test na koronavirus Video

6.4.2020 00:32 | WASHINGTON (ČTK)
Samice tygra malajského se nakazila od zaměstnance newyorské zoo. / Ilustrační foto
Samice tygra malajského se nakazila od zaměstnance newyorské zoo. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Tygr v zoologické zahradě v newyorském Bronxu měl pozitivní test na přítomnost koronaviru, uvedl mluvčí zoo Stephen Sautner. Jak napsala agentura Reuters, jde o první případ nákazy zjištěné u zvířete ve Spojených státech a o vůbec prvního nakaženého tygra na celém světě.
 

Čtyřletá tygřice Nadia trpí suchým kašlem, očekáváme ale, že se uzdraví, uvedla ve svém prohlášení společnost Wildlife Conservation Society (WCS), která zoo provozuje. "Zajistíme, aby veškeré poznatky, které o nemoci covid-10 získáme, mohly přispět k celosvětovému pochopení nového koronaviru," dodala společnost. Zoo je pro veřejnost uzavřená od 16. března.

Podle WCS se samice tygra malajského nakazila od zaměstnance zoo, který nevykazoval žádné příznaky nákazy, když se o zvířata staral. "Byla přijata přiměřená opatření pro všechny naše zaměstnance, kteří se starají o tyto šelmy v našich čtyřech zoologických zahradách, abychom zabránili další možné nákaze," dodala společnost.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Štemberk

6.4.2020 17:08
Poznámka: WCS, jejíž je Zoo Bronx významnou a asi nejviditelnější součástí, patří mezi lídry celosvětové Asociace zoologických zahrad a akvárií i mezi nejvýznamnější americké organizace v oblasti ochrany přírody a životního prostředí.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist