https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-pohorelic-pry-videli-selmu-mozna-pumu-policie-ji-nenasla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Pohořelic prý viděli šelmu, možná pumu, policie ji nenašla

15.7.2019 00:16 | POHOŘELICE (ČTK)
Muž, který venčil psa, v sobotu u Pohořelic na Brněnsku viděl černou kočkovitou šelmu, možná pumu. / Ilustrační foto
Muž, který venčil psa, v sobotu u Pohořelic na Brněnsku viděl černou kočkovitou šelmu, možná pumu. / Ilustrační foto
Foto | Doryce S / Flickr
Muž, který venčil psa, v sobotu u Pohořelic na Brněnsku viděl černou kočkovitou šelmu, možná pumu. Na místo jela policie, ale zvíře nenašla. Řekla to policejní mluvčí Alice Musilová.
 

"Policisté prověřili oblast i okolí, avšak s negativním výsledkem. Vyrozuměli jsme starosty okolních obcí, aby o události informovali místním rozhlasem," uvedla Musilová.

K podobnému oznámení vyjížděla policie na začátku července k Dětkovicím na Vyškovsku. Ani tehdy šelmu nenašla, podle stop však tehdy odborník nevyloučil, že by to mohla být puma. Dětkovice a Pohořelice dělí vzdušnou čarou 55 kilometrů.

Varování před kočkovitou šelmou se v sobotu objevilo na facebookové stránce Pohořelic. Město vyzvalo obyvatele, aby dbali zvýšené opatrnosti.

Zvíře se pohybovalo v sobotu kolem 09:00 v blízkosti Brněnské ulice. "Viděl jej muž, který venčil psa. Ten na šelmu štěkal. Byl to ale jen moment," řekl starosta Miroslav Novák.

Zprávy o pohybu velké kočkovité šelmy v minulých týdnech přicházely také z Jindřichohradecka a z Vysočiny. Kdyby někdo pumu spatřil, policie doporučuje kontaktovat tísňovou linku 158.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

15.7.2019 09:08
Až se šelma přesune k Olomouci, tak se těším na zprávy, že lidé pozorovali pomo.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist