https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-vesnice-na-vychode-slovenska-se-pohybuje-tygr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U vesnice na východě Slovenska se pohybuje tygr

5.9.2022 00:06 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V blízkosti vesnice Ulič na východě Slovenska se pohybuje tygr. Na svém webu to napsal slovenský list Nový čas s odvoláním na místní úřad, podle kterého šelma utekla ze zoologické zahrady na Ukrajině.
 

"Oznamujeme vám, že se v blízkosti obce pohybuje tygr, který utekl ze zoologické zahrady na Ukrajině. Žádáme všechny, aby byli ostražití a omezili pohyb mimo své domovy. Pokud někdo dané zvíře zpozoruje, je třeba kontaktovat policii nebo starostu," uvedla obec na sociálních sítích.

Informaci slovenskému serveru tvnoviny.sk potvrdil starosta obce Ján Holinka. "Obdrželi jsme tři varovné telefonáty od policie. Nejprve, že se (tygr) nachází v blízkosti hranic, později, že již hranice překročil, a poslední zpráva byla, že míří do katastru naší obce," uvedl starosta. Zvíře zachytila fotopast u hranic. Z fotografie se zdá, že se jedná o mladšího tygra.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

5.9.2022 06:06
A mně se dnes pro změnu zdálo o Jágrovi. Shodil, a je v úžasné formě!-)
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

5.9.2022 13:04
Z článku jsem nevyčetl, jestli se jedná o tygra indického nebo ussurijského. Ten druhý by mohl přežít i zimu a mohl by se tam usalašit.
Odpovědět
DB

Darth Bane

6.9.2022 22:58 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
A bude místním chodit na prasata......
Odpovědět
DB

Darth Bane

6.9.2022 22:59
Jéééé, a co na tom východě baští???? To chodí vesničanům na cikáňata?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist