https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-botanicke-zahrade-v-brne-jsou-k-videni-sukulenty-z-celeho-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V botanické zahradě v Brně jsou k vidění sukulenty z celého světa

6.9.2020 01:08 | BRNO (ČTK)
Lidé uvidí na 500 rostlin.
Lidé uvidí na 500 rostlin.
Licence | Volné dílo (public domain)
Rostliny z pouští a polopouští mohou zhlédnout návštěvníci brněnské botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Výstava potrvá do 11. září a specializovaní pěstitelé z Česka spolu s odborníky z Brna na ní představují na 500 sukulentních rostlin. Zájemci se mohou těšit například i na takzvané živé kameny, uvedl za pořadatele v tiskové zprávě Pavel Hanáček.
 

Sukulenty, z nichž nejznámější jsou pravděpodobně kaktusy, lze najít v pouštích a polopouštích Afriky, Ameriky, ale také v Indii a Austrálii. Odborníci představí zájemcům sukulentní rostliny z celého světa a různých čeledí, například právě kaktusy, pryšce, stapelie nebo také aloe, kterým je výstava věnovaná.

Ve sklenících jsou k vidění například i takzvané živé či kvetoucí kameny z rodu Lithops, který v češtině znamená "kameni podobný". Tyto rostliny nemají stonek a jejich tělo tvoří dvojice ztlustlých listů, mezi kterými je mezera. Rostou především v Jihoafrické republice, Namibii a Botswaně.

Lidé uvidí na 500 rostlin. "Akce je vhodná i pro školní třídy a přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny zajistí průvodce výstavou," uvedl Hanáček.

Návštěvníci výstavy si budou moci prohlédnout i další skleníky botanické zahrady. V sobotu 5. září se pak v areálu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity uskuteční i burza fosílií a setkání jejich sběratelů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

pp

pavel peregrin

6.9.2020 09:49
Bohužel ilustrační foto představuje rostliny z holandských pěstíren. Doufám, že výstavu obešlou skuteční pěstitelé kaktusů, aby laická veřejnost viděla, jak má správně pěstovaný kaktus či ostatní sukulenty vypadat.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist