https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hongkongu-byla-infikovana-kocka-nakazeneho-majitele
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Hongkongu byla infikována kočka nakaženého majitele

2.4.2020 00:22 | HONGKONG (ČTK)
Infikovaná kočka je od pondělí v karanténě a později ji čekají další testy. / Ilustrační foto
Infikovaná kočka je od pondělí v karanténě a později ji čekají další testy. / Ilustrační foto
Foto | SETShots / Flickr
Domácí kočka majitele z Hongkongu nakaženého koronavirem byla rovněž infikována. Oznámily to místní úřady, podle kterých zvíře nevykazuje příznaky nemoci, napsala v noci na včerejšek agentura Reuters. V Hongkongu je to již třetí zvíře, u kterého byl koronavirus potvrzen. Světová zdravotnická organizace (WHO) uvádí, že neexistuje důkaz, že by kočky, psy či jiní domácí mazlíčci mohli infekci přenášet na lidi.
 

V Hongkongu byl již dříve potvrzen koronavir u dvou psů. Infikovaná kočka je od pondělí v karanténě a později ji čekají další testy.

Koronavirus u kočky byl dosud podle Reuters zjištěn jen v jednom případě, a to u zvířete v Belgii. Tato belgická kočka se podle všeho nakazila od majitele.

Hongkongské úřady poznamenaly, že je velmi pravděpodobné, že domácí zvířata se mohou od majitelů nakazit, lidé by ale neměli propadat panice a psů či koček se z preventivních důvodů zbavovat.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

2.4.2020 08:49
Netopýři a luskouni nepatří mezi domácí mazlíčky, přesto tam k přenosu (údajně) došlo. Je-li možný přenos z člověka na psa či kočku, nelze vyloučit zpětnou vazbu. Zmutování atd.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist