https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indickem-oceanu-hori-dalsi-kontejnerova-lod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indickém oceánu hoří další kontejnerová loď

26.6.2021 11:14 | KOLOMBO (ČTK)
Zpráva o neštěstí přišla nedlouho poté, co se nedaleko hlavního města Srí Lanky potopila po požáru kontejnerová loď naložená chemikáliemi, což vyvolalo obavy z rozsáhlé ekologické katastrofy. Ilustrační foto
Zpráva o neštěstí přišla nedlouho poté, co se nedaleko hlavního města Srí Lanky potopila po požáru kontejnerová loď naložená chemikáliemi, což vyvolalo obavy z rozsáhlé ekologické katastrofy. Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Na kontejnerové lodi, která v úterý vyplula ze srílanské metropole Kolomba do Singapuru, vypukl požár. Podle agentury Reuters to oznámilo srílanské námořnictvo. Zpráva o neštěstí přišla nedlouho poté, co se nedaleko hlavního města Srí Lanky potopila po požáru kontejnerová loď naložená chemikáliemi, což vyvolalo obavy z rozsáhlé ekologické katastrofy.
 

Plavidlo MSC Messina, které pluje pod liberijskou vlajkou, vyslalo včera nouzový signál. V důsledku požáru, který vznikl ve strojovně, se pohřešuje jeden člen posádky.

Loď se nachází asi 890 kilometrů od jižního pobřeží Srí Lanky. "Loď je nyní blíže přístavu Port Blair (na indickém souostroví Andamany a Nikobary) a Indonésii," řekla mluvčí srílanského námořnictva.

V květnu nedaleko Kolomba vypukl požár na lodi MV X-Press Pearl plující pod singapurskou vlajkou a trvalo 12 dní, než se ho podařilo uhasit. Podle úřadů se vzňaly chemikálie, které plavidlo přepravovalo. Loď se nakonec potopila.

Srílanské námořnictvo uvedlo, že většinu chemikálií požár zničil. Do vody však uniklo několik tun plastových granulí, které se používají k výrobě plastových sáčků, obavy vzbuzoval i možný únik nafty z nádrží s palivem. Podle srílanských úřadů uhynuly tisíce mořských živočichů. Na břeh moře vyplavilo mimo jiné více než stovku mrtvých želv.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist