https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-recyklacnim-stredisku-v-usa-vypukl-rozsahly-pozar-hrozi-zdravotni-rizika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V recyklačním středisku v USA vypukl rozsáhlý požár, hrozí zdravotní rizika

7.8.2023 11:14 | Albuquerque (USA) (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Američtí hasiči bojují s rozsáhlým požárem, který v neděli vypukl v recyklačním středisku plastů v Albuquerque ve státě Nové Mexiko. Na místě nejsou zatím hlášeni žádní zranění, ale místní úřady vydaly varování před zdravotním rizikem kvůli hořícím plastům a kouři, který obsahuje nebezpečné znečišťující látky, informoval zpravodajský server BBC News.
 

Úřady doporučily obyvatelům, aby omezili venkovní aktivity v oblasti jihovýchodního Albuquerque a South Valley, kam míří kouř hnaný silným větrem.

Svědci na internetu zveřejnili záběry, na nichž je vidět mohutný požár, který se zdá být blízko u americké letecké základny Kirtland, uvedl zpravodajský server The Mirror.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist