https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-rumunsku-jsou-caste-utoky-medvedu-na-turisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Rumunsku jsou časté útoky medvědů na turisty Video

9.8.2018 00:40 (ČTK)
Odhaduje se, že v této balkánské zemi nyní žije více než 6000 medvědů hnědých. / Ilustrační foto
Odhaduje se, že v této balkánské zemi nyní žije více než 6000 medvědů hnědých. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
V Rumunsku se v poslední době množí případy nepříjemných zážitků turistů s medvědy. Jen za poslední dva dny jsou hlášeny tři takové události v oblasti Karpat, přičemž ve dvou případech došlo i ke zraněním. S odvoláním na informace úřadů to napsala agentura AP.
 

Záchranná služba v župě Prahova na jihu Rumunska sdělila, že pomoc lékaře při ošetření ruky potřeboval muž, který kempoval v lese. Zranění mu způsobil medvěd, který hledal potravu. Šelma ho napadla, když spal ve svém stanu.

Další případ je z úterý a týká se 39letého turisty, který rovněž stanoval v lese. Také on utrpěl poranění ruky, když se do jeho stanu snažil dostat medvěd.

Týž den horští záchranáři pomohli do bezpečí pěti jiným turistům, které v údolí řeky Prahova pronásledovala medvědice s mláďaty. I tato zvířata se na lidech domáhala něčeho k snědku a při tom zaskočeným turistům nešetrně prohledala batohy.

Už minulý týden byli do nemocnice převezeni dva muži, které medvěd vážně zranil v centrální části Rumunska.

Odhaduje se, že v této balkánské zemi nyní žije více než 6000 medvědů hnědých.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist