https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-temeline-potrva-stredecni-zkouska-siren-temer-15-minut
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Temelíně potrvá středeční zkouška sirén téměř 15 minut

7.4.2021 00:45 | TEMELÍN (ČTK)
Jaderná elektrárna Temelín se ve středu připojí k celostátní zkoušce sirén. V elektrárně bude ale zkouška asi o deset minut delší než jinde, potrvá necelou čtvrt hodinu. Nepřerušovaný tón v délce 140 vteřin se areálem rozezní čtyřikrát. Sirény mohou slyšet i lidé v okolí elektrárny. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil temelínský mluvčí Marek Sviták.
 

Zkouška začne v poledne, společně s celostátním testem sirén. První dva testy budou v závodním rozhlase, třetí a čtvrtý v celém areálu. "Právě areálové zkoušky jsou zvukově hodně výrazné. V tu dobu už nebude celostátní test a lidé v okolních obcích tak mohou tyto sirény zaznamenat," uvedl mluvčí. Energetici proto předem informovali starosty nejbližších obcí a také uživatelé informačního sms systému.

ČEZ si v Temelíně ověřuje spuštění sirén ze dvou míst. Liché sirény spouští operátor elektro dozorny, sudé jdou z havarijního střediska.

Temelín je největší výrobce elektřiny v zemi, kryje zhruba pětinu domácí spotřeby. ČEZ spustil elektrárnu v prosinci 2000. Loni vyrobil Temelín 15,75 terawatthodiny (TWh), letos od začátku roku 4,8 TWh.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist