https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-velsskem-meste-se-v-ulicich-behem-karanteny-prochazeji-kozy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve velšském městě se v ulicích během karantény procházejí kozy Video

2.4.2020 00:25 (ČTK)
Do velšského města Llandudna sestoupily kozy z hor Great Orme.
Do velšského města Llandudna sestoupily kozy z hor Great Orme.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Rájem divokých koz se po vyhlášení karantény stalo velšské město Llandudno, kde se stáda těchto podsaditých zvířat volně potulují po vylidněných ulicích. Informoval o tom zpravodajský server CNN.
 

Obyvatelé přímořského města zahlédli kozy v ulicích v pátek i během víkendu. Do Llandudna sestoupily kozy z hor Great Orme, kde žijí od minulého století, kdy se tu rozšířily kašmírské kozy dovezené ze severní Indie.

Snímky a videa ukazují, jak se kozy pasou na trávě kostelního pozemku, na květinových záhonech i v soukromých zahrádkách. "V březnu tyto kozy občas scházejí dolů z Great Orme, ale tentokrát se odvažují i do města a potulují se po ulicích, kde nejsou auta ani lidé," řekl CNN Mark Richards z hotelu Lansdowne House. "Když tu nejsou lidé, jsou čím dál tím kurážnější," dodal s tím, že mu kozy ušetřily stříhání živého plotu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist